Wybieramy najlepszy przebój na Sylwestra [SONDA]

Wybieramy najlepszy przebój na Sylwestra [SONDA] pixabay.com

Bez jakiej piosenki nie wyobrażasz sobie sylwestrowej nocy? Weź udział w naszej sondzie i wybierz najlepszy sylwestrowy przebój!

Zabawa sylwestrowa bez przebojów wszech czasów jest niemożliwa! Ale który z nich najlepiej nadaje się na całonocną imprezę?

Najlepszy sylwestrowy przebój to:

Beat It – Michael Jackson

Piosenka napisana przez Michaela Jacksona. Wyprodukował ją Quincy Jones. Był to trzeci singiel z albumu „Thriller”. Jackson otrzymał za ten utwór dwie nagrody Grammy.

Celebration – Kool & The Gang

Utwór ukazał się w 1980 roku na płycie „Celebrate!”. W lutym 1981 roku kompozycja ta trafiła na 1. miejsce listy przebojów w Stanach Zjednoczonych.

Da Ya Think I'm Sexy – Rod Stewart

Singiel pochodzi z 9. albumu Roda Stewarta „Blondes Have More Fun”, który ukazał się w 1978 roku. Utwór napisali Stewart, Carmine Appice i Duane Hitchings.

Dancing Queen – ABBA

Utwór „Dancing Queen” jako singiel ukazał się w sierpniu 1976 roku. Napisali go: Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Stig Anderson. Piosenkę nagrano w 1975 roku i została zamieszczona na 4. albumie studyjnym grupy zatytułowanym „Arrival”.

Footloose – Kenny Loggins

Piosenka ukazała się w 1984 roku. Znalazła się ona na ścieżce dźwiękowej do filmu o tym samym tytule. Kompozycja przez 3 tygodnie królowała na liście przebojów w Stanach Zjednoczonych.

I'm Still Standing – Elton John

Utwór pochodzi z płyty „Too Low for Zero” wydanej w 1983 roku. Piosenkę napisali Elton John i Bernie Taupin.

(I've Had) The Time of My Life – Bill Medley i Jennifer Warnes

Piosenkę „(I've Had) The Time of My Life” skomponowali: Franke Previte, John DeNicola i Donald Markowitz. Utwór wykonali Bill Medley i Jennifer Warnes. Trafił on na ścieżkę dźwiękową filmu „Dirty Dancing”.

Let’s Dance – David Bowie

Utwór pochodzi z albumu o tym samym tytule. Krążek ukazał się w 1983 roku. Singiel wyprodukował Nile Rodgers. Jest to jeden z największych przebojów w dorobku Bowiego.

Stayin' Alive – Bee Gees

Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Gorączka Sobotniej Nocy”. Utwór napisali i wyprodukowali członkowie zespołu Bee Gees: Barry, Robin i Maurice Gibb. Singiel podbił amerykańską listę przebojów w 1978 roku.

The Final Countdown – Europe

To utwór szwedzkiej grupy Europe. Piosenka pochodzi z 3. studyjnego albumu o tym samym tytule. Skomponował ją lider zespołu - Joey Tempest.

A może na Waszym Sylwestrze nie może zabraknąć jakiegoś innego przeboju?

Więcej: