Wybieramy najlepszą kreskówkę [SONDA]

Wybieramy najlepszą kreskówkę [SONDA] MEUROU/SIPA/EAST NEWS

Od poniedziałku (18 kwietnia) do piątku (22 kwietnia) na naszej stronie internetowej możesz głosować na swoje ulubione kreskówki. Weź udział w sondzie i zdecyduj, która z nich podoba Ci się najbardziej.

W dzieciństwie każdy z nas uwielbiał oglądać kreskówki. Wśród najpopularniejszych były te o Kaczorze Donaldzie, Myszce Miki czy Flinstonach. Które z nich lubiliście najbardziej?

Najlepsza kreskówka to:

Chip i Dale Brygada RR

To amerykański serial animowany wytwórni Walta Disneya. Powstał w 1989 roku. Opowiada o dwóch wiewiórkach, które założyły grupę detektywistyczną.

Flintstonowie

Bohaterami tego serialu animowanego byli jaskiniowcy: rodzina Flintstonów – Fred, pracownik kamieniołomu, jego żona Wilma, córka Pebbles, ich „psozaur” Dino oraz rodzina Rubble’ów – Barney, Betty, ich syn Bamm-Bamm. Co ciekawe, kreskówka powstała już w latach 60., a jej twórcami byli William Hanna i Joseph Barbera.

Gumisie

Ten serial animowany powstał w latach 80. Opowiada o przygodach Gumisiów, które mieszkają w Gumisiowej Dolinie. Dzięki sokowi z gumijagód mają niesamowitą moc.

Jetsonowie

Kreskówka powstała w latach 60. w Stanach Zjednoczonych. Jetsonowie żyją w odległej przyszłości. Głową rodziny jest George, jego żona to Jane, a dzieci: Judy i Elroy.

Kaczor Donald

Jest bohaterem wielu kreskówek. Postać powstała w 1934 roku. Jej twórcą jest Walt Disney. Jego ukochaną jest Daisy. Ma też trzech siostrzeńców: Hyzia, Dyzia i Zyzia.

Królik Bugs

Pierwsze kreskówki z tą postacią powstały już w 1940 roku. Królik uwielbia marchewkę i bardzo często powtarza słowa: „Co jest, doktorku?”. Jego największym wrogiem jest myśliwy Elmer Fudd.

Przygody Myszki Miki

Postać została stworzona w 1928 roku. W większości przygód Mikiemu towarzyszy jego pies Pluto. Najlepszymi przyjaciółmi Myszki są Kaczor Donald oraz Goofy i Horacy.

Scooby-Doo

Serial animowany, który powstał w latach 70. Opowiada o przygodach Freda, Velmy, Daphne, Kudłatego i psa Scooby’ego, którzy demaskują przestępców przebierających się za upiory.

Tom i Jerry

To  amerykański animowany serial stworzony przez Williama Hanna i Josepha Barbera w 1940 roku. Opowiada o przygodach kota Toma i myszy Jerry. Przez cały czas Tom usiłuje schwytać Jerry’ego, co wcale nie jest łatwe.

A może lubiliście oglądać jakąś inną kreskówkę?

Więcej: