Wybieramy najbardziej kultowy teleturniej [SONDA]

Wybieramy najbardziej kultowy teleturniej [SONDA] ons.pl/pixabay.com/Wlodarski/REPORTER/VIPHOTO/EAST NEWS

Od poniedziałku (13 czerwca) do piątku (17 czerwca) na naszej stronie internetowej możesz głosować na swój ulubiony teleturniej. Weź udział w sondzie i zdecyduj, który program jest najbardziej kultowy.

Niektórych już w telewizji nie zobaczymy, inne wciąż cieszą się niemalejącą popularnością i nadal znajdują się w ofercie programowej stacji telewizyjnych. „Familiada”, „Koło fortuny”, a może „Jeden z dziecięciu” lub „Milionerzy”? Który z teleturniejów najbardziej zapadł Wam w pamięć?

Najbardziej kultowy teleturniej to:

Familiada

Program emitowany jest od września 1994 roku. Od początku prowadzącym jest Karol Strasburger, którego żarty przeszły już do historii.

Idź na całość

Pierwszym prowadzącym był Zygmunt Chajzer. Uczestnicy mogli wygrać nagrody ukryte w bramce nr 1, 2 lub 3. Jeśli ktoś miał pecha, trafiła na kota o imieniu Zonk.

Jaka to melodia?

Teleturniej prowadzi Robert Janowski. Program emitowany jest od 1997 roku. W finale uczestnik musi odgadnąć tytuły 7 piosenek w zaledwie 30 sekund.

Jeden z dziesięciu

Program prowadzi Tadeusz Sznuk. W każdym odcinku udział bierze 10 zawodników. Wygrywa ten, kto wyeliminuje pozostałych uczestników.

Koło fortuny

W 1992 roku w telewizji pojawił się program „Koło fortuny”. Pierwszym prowadzącym był Wojciech Pijanowski, a jego asystentką słynna Magda.

Miliard w rozumie

Kultowy program prowadzony przez Janusza Weissa. Teleturniej został opracowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Milionerzy

Kto z nas nie chciałby zostać milionerem? Taką szansę otrzymywali uczestnicy programu „Milionerzy”. Teleturniej prowadził Hubert Urbański.

Śpiewające fortepiany

Pamiętacie czarny i biały fortepian? Tak właśnie nazywały się drużyny biorące udział w programie prowadzonym przez Rudiego Schubertha.

Va Banque

W 1996 roku w telewizji pojawił się teleturniej „Va Banque”. Prowadził go Kazimierz Kaczor. Charakterystyczną cechą tego programu było to, że uczestnicy musieli odpowiadać nie zdaniami oznajmującymi, a pytaniami.

Wielka Gra

Co ciekawe, teleturniej emitowany był od 1962 roku. Najbardziej znaną prowadzącą ten program była Stanisława Ryster.

A może jesteście fanami innego teleturnieju? 

Więcej: