Wybieramy najbardziej kultowy serial zagraniczny sprzed lat [SONDA]

Wybieramy najbardziej kultowy serial zagraniczny sprzed lat [SONDA] Rex Features/EAST NEWS

Od poniedziałku (14 marca) do piątku (18 marca) na naszej stronie internetowej możesz głosować na swoje ulubione zagraniczne seriale sprzed lat. Weź udział w sondzie i zdecyduj, który z nich zasługuje na miano najbardziej kultowego.

Nie da się ukryć, że jesteśmy fanami seriali. W telewizji emituje się ich całe mnóstwo, a pierwsze z nich mogliśmy obejrzeć już w okresie PRL-u. W tamtych czasach całe rodziny zasiadały przed telewizorami, żeby z zapartym tchem śledzić losy „Dynastii” lub „Niewolnicy Isaury”. Który serial lubiliście najbardziej?

Najbardziej kultowy zagraniczny serial sprzed lat to:

Alf

Widzowie w Stanach Zjednoczonych mogli po raz pierwszy obejrzeć ten serial w 1986 roku. Do Polski trafił 5 lat później i od razu podbił serca widzów. Opowiada o przygodach tytułowego bohatera Alfa, który jest przybyszem z planety Melmac.

Allo Allo

Brytyjski serial, którego twórcami byli David Croft i Jeremy Lloyd. Produkowany był w latach 1982-1992. Jego akcja toczy się w kawiarni Café René we francuskim miasteczku okupowanym przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Cudowne Lata

Produkcja powstała w latach 80. Przedstawia życie typowej amerykańskiej rodziny na przełomie lat 60. i 70. Całość opowiedziana jest z perspektywy dorastającego nastolatka - głównego bohatera - Kevina.

Drużyna A

Amerykański serial sensacyjno-komediowy. W Stanach Zjednoczonych emitowany był w latach 80., a do Polski trafił po 1990 roku. Opowiadał o losach czterech przyjaciół.

Dynastia

To jeden z najchętniej oglądanych seriali przez Polaków. Jego emisja w naszym kraju rozpoczęła się w latach 90., ale nakręcono go w latach 80. w Stanach Zjednoczonych. Telenowela opowiada o losach tytułowej dynastii, czyli rodziny Carringtonów.

Kojak

Serial o dzielnym pracowniku nowojorskiego wydziału zabójstw powstał w latach 70. W rolę tytułową wcielił się aktor Telly Savalas.

MacGyver

W Stanach Zjednoczonych serial emitowany był od 1985 roku, do Polski trafił dopiero w latach 90. Opowiada on o przygodach byłego agenta służb specjalnych Angusa MacGyvera. W jego postać wcielił się Richard Dean Anderson.

M*A*S*H

Amerykański serial komediowy o grupie amerykańskich chirurgów wojskowych i pielęgniarek służących w szpitalu polowym podczas wojny w Korei. Kręcono go w latach 70. i 80.

Na wariackich papierach

Amerykański serial kryminalno-komediowy, który kręcono w latach 1985-1989. Opowiada o pracy dwóch prywatnych detektywów - Maddie Hayes i Davida Addisona.

Niewolnica Isaura

Brazylijska telenowela z 1976 roku. Polscy widzowie mogli oglądać ją od 1985 roku. Główną bohaterką serialu jest młoda i piękna niewolnica o imieniu Isaura.

Pełna chata

Serial kręcony był w latach 80. i 90. Opowiada o rodzinie Tannerów. Danny samotnie wychowuje trzy córki: D.J., Stephanie i Michelle. Pomagają mu w tym wujek Jesse i Joey Gladstone.

Policjanci z Miami

Amerykański serial kryminalny z lat 80. Głównymi bohaterami są detektywi James "Sonny" Crockett i Ricardo "Rico" Tubbs.

 

A może byliście fanami jakiegoś innego serialu?

Więcej: