Wybieramy najbardziej kultowy program telewizyjny z PRL-u [SONDA]

Wybieramy najbardziej kultowy program telewizyjny z PRL-u [SONDA] pixabay.com

Od poniedziałku (29 lutego) do piątku (4 marca) na naszej stronie internetowej możesz głosować na najlepsze programy telewizyjne z PRL-u. Weź udział w sondzie i zdecyduj, który z nich zasługuje na miano najbardziej kultowego.

Oferta telewizyjna w PRL-u może nie była bogata, ale programy, które wtedy oglądaliśmy, wspominamy do dziś. Kto z nas nie zasiadał przed telewizorem, żeby zobaczyć „Teleranek” czy „Wielką grę”? A które z programów lubiliśmy najbardziej?

Najbardziej kultowy program telewizyjny z PRL-u to:

5-10-15

Program dla dzieci i młodzieży emitowany przez Telewizję Polską w latach 1983–2007. Prezenterami byli m.in.: Piotr Kraśko, Marcin Tyszka, Krzysztof Ibisz, Justyna Pochanke czy Sandra Walter.

Dziennik Telewizyjny

Główny program informacyjny w czasach PRL-u. Pierwsze wydanie „Dziennika Telewizyjnego” zostało wyemitowane 1 stycznia 1958 roku. W 1989 został zastąpiony przez „Wiadomości TV”.

Miś z okienka

Program dla dzieci emitowany od 23 czerwca 1957 do 1973 roku. Miał pełnić rolę edukacyjną. Miś omawiał wraz z prowadzącym poważne tematy zaczerpnięte z książek.

Pora na Telesfora

Ten program dla dzieci emitowany był w piątki. Na początku był prowadzony przez Macieja Damięckiego, potem przez Zygmunta Kęstowicza.

Studio Gama

Był to cykliczny program rozrywkowy nadawany w latach 70. XX wieku. W bloku znajdowało się kilka programów rozrywkowych, a ich zwieńczeniem był „Magazyn Studia Gama”.

Teleranek

Program dla dzieci nadawany w niedzielne poranki. Jego symbolem był kogut. W 2016 roku ponownie pojawi się w telewizji.

Tik Tak

Program dla dzieci emitowany od 1982 roku. Miał charakter muzyczno-dydaktyczny. Głównymi bohaterami byli Pan Tik-Tak, Ciotka Klotka oraz dzieci z zespołu Fasolki.

Wielka Gra

Teleturniej emitowany w Telewizji Polskiej. Prowadzący kilkukrotnie się zmieniali, ale najbardziej znaną była Stanisława Ryster. W programie sprawdzana była wiedza uczestników ze specjalistycznej dziedziny.

W starym kinie

Program, w którym prezentowano starsze produkcje filmowe. Autorem i prowadzącym program był Stanisław Janicki.

Z kamerą wśród zwierząt

Program przyrodniczy emitowany od 17 stycznia 1971 do 2001 roku. Prowadzili go Antoni i Hanna Gucwińscy. Byli oni pracownikami Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.

A może macie innych faworytów?

Więcej: