Wybieramy najbardziej kultowy cytat z polskiej komedii [SONDA]

Wybieramy najbardziej kultowy cytat z polskiej komedii [SONDA] Kultowe cytaty z polskich komedii. Zagłosuj w sondzie

Od wtorku (29 marca) do piątku (1 kwietnia) na naszej stronie internetowej możesz głosować na najlepsze cytaty z polskich komedii. Weź udział w sondzie i zdecyduj, który z nich zasługuje na miano najbardziej kultowego.

W okresie PRL-u powstało wiele komedii, które wciąż są chętnie oglądane i które bawią nas do łez. Kultowe stały się też cytaty pochodzące z tych filmów. Oczywiście nie sposób podać wszystkich, dlatego wybraliśmy kilka najpopularniejszych. Który z nich najbardziej zapadł Wam w pamięć?

Najbardziej kultowy cytat z polskiej komedii to:

Miś

Film ten trafił na ekrany w 1981 roku. Jego reżyserem jest Stanisław Bareja. W roli głównej wystąpił w nim Stanisław Tym. Jednym z najbardziej znanych cytatów z tej produkcji są słowa: „To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek” czy „Oczko mu się odlepiło. Temu misiu”.

Rejs

Film Marka Piwowskiego powstał w 1970 roku. Przedstawia perypetie bohaterów, którzy płyną statkiem wycieczkowym po Wiśle. Wszyscy pamiętają takie zdania jak: „Nam chodzi o odgłos wydany paszczą. – Patataj... Patataj... Patataj…” czy „Pytania są tendencyjne”.

Sami Swoi

Ten kultowy film powstał w 1967 roku. Jego reżyserem był Sylwester Chęciński. Opowiada on historię Pawlaków i Kargulów, którzy od lat prowadzą ze sobą spory. Jednym z najbardziej znanych cytatów z tej produkcji są słowa „Kargul, podejdź no do płota! Podejdź – jako i ja podchodzę” czy „Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.

Seksmisja

Film w reżyserii Juliusza Machulskiego powstał w 1983 roku. Opowiada on historię Maksa i Alberta, którzy zostają zahibernowani, a po kilku latach budzą się w świecie pozbawionym mężczyzn. Za kultowe uznaje się takie cytaty, jak: „Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę” czy „Kobieta mnie bije…”.

Jak rozpętałem drugą wojnę światową

Film został nakręcony w 1969 roku. Opowiada on o przygodach żołnierza Franciszka Dolasa, któremu wydaje się, że to właśnie przez niego wybuchła II wojna światowa. Kultowym cytatem z tej produkcji jest m.in. zdanie: „Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Chrząszczyrzewoszczyce, powiat Łękołody”.

Kogel-mogel

Produkcja powstała w 1988 roku. Główne role w filmie zagrali: Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Małgorzata Lorentowicz i Jerzy Turek. Bohaterowie bawili widzów takimi stwierdzeniami jak: „Oj córciu, córciu” czy „Ty może i głupia nie jesteś, ale rozumu to ty nie masz za grosz!”.

A może macie jakiś inny ulubiony cytat z polskiej komedii?

Więcej: