Świętojańska noc w Toruniu

Świętojańska noc w Toruniu

24 czerwca to wyjątkowa noc dla torunian. W tym czasie trwają obchody Święta Miasta i towarzysząca mu Świętojańska Noc Zakupów.

Datę 24 czerwca wybrano nieprzypadkowo. Tego dnia przypadają imieniny patrona miasta Św. Jana, które są punktem kulminacyjnym trwających od połowy czerwca obchodów Święta Miasta. Na ten szczególny dzień miasto, jak co roku, przygotuje mnóstwo atrakcji. Najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru będzie odsłonięcie Katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd przez znanych mieszkańców Torunia: Olgę Bołądź i Marka Żydowicza, oraz towarzyszący mu koncert na Rynku Staromiejskim.

Toruńska starówka tętnić życiem będzie do późnych godzin wieczornych, co niewątpliwie zachęci mieszkańców i turystów do spędzenia tu czasu a sklepy będą wyjątkowo otwarte do późnych godzin nocnych. 

Udział w akcji Świętojańska Noc Zakupów zadeklarowało 77 staromiejskich placówek handlowych. Hasło Świętojańskiej Nocy Zakupów toNajkrótsza noc najdłuższe zakupy. Przygotowano plakaty z grafiką promującą wydarzenie. Eksponowane one będą nie tylko w witrynach uczestników zakupowej akcji ale również na słupach ogłoszeniowych na terenie całego miasta, w środkach komunikacji miejskiej oraz na citylightach. Wydrukowane zostały także ulotki z pełną listą uczestników akcji. Impreza promowana jest szeroko na antenie Radia ZET Gold i w lokalnej prasie oraz portalach.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Radio ZET Gold, dziendobrytoruń.pl i TORONTO.

Organizatorem jest Biuro Toruńskiego Centrum Miasta przy współpracy z przedsiębiorcami prowadzącymi sklepy w zespole staromiejskim.

Lista uczestników Świętojańskiej Nocy Zakupów dostępna jest na:

www.btcm.torun.pl

Więcej: