Startuje Bike Atelier MTB Maraton

Startuje Bike Atelier MTB Maraton

Za kilka dni w Dąbrowie Górniczej rozegrany zostanie pierwszy wyścig z cyklu Bike Atelier MTB Maraton w sezonie 2016. W tym roku zaplanowano aż 6 imprez o zróżnicowanym poziomie trudności trasy. 

Miłośnicy kolarstwa górskiego przystąpią do rywalizacji 24 kwietnia. - Otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń, a do wyścigu pozostało jeszcze kilka dni. Zapowiada się zatem, że pobijemy zeszłoroczny wynik pod względem liczby startujących - mówi Anna Bara, współorganizator Bike Atelier MTB Maraton.

W każdej z imprez uczestnicy będą mieć do wyboru jeden z trzech dystansów – PRO (60- 70km), HOBBY (20-30km) oraz KIDDY (dla dzieci od 100m do 4km). 

Szczegóły związane z rejestracją internetową, wysokością opłat startowych oraz regulamin można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Zapisy on-line są dostępne do czwartku poprzedzającego daną imprezę. Nie zamyka to jednak możliwości zapisania się i wniesienia opłaty startowej w dniu wyścigu, w biurze zawodów. 

Start w Dąbrowie Górniczej będzie miał miejsce na terenie Eurocampingu, przy Lasach Błędowskich. Trasa będzie biegła po bardzo zróżnicowanym terenie – po ścieżkach leśnych, drogach szutrowych, asfaltowych, ale też po odcinkach piaszczystych. Trasa na najdłuższym dystansie PRO zahaczy o urokliwe zakątki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, sięgając niemal Ogrodzieńca. 

- Wprowadziliśmy sporo zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem, trasa będzie jeszcze bardziej wymagająca, co powinno podnieść poprzeczkę rywalizacji. Na dystansie PRO zawodnicy pokonają 65 kilometrów, a na dystansie HOBBY 23 kilometry – wyjaśnia Dariusz Leśniewski, pomysłodawca Bike Atelier MTB Maraton. 

Bike Atelier MTB Maraton – kalendarz 2016:

24 kwietnia - Dąbrowa Górnicza

22 maja - Tychy

5 czerwca - Rybnik

17 lipca - Żarki, Niegowa oraz Janów

21 sierpnia - Psary

18 września – Gliwice

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.bikeateliermaraton.pl

Więcej: