Soboty z Abecadłem

Soboty z Abecadłem

Aura Centrum przedstawia teatr od kuchni.

18 marca br. o godz. 10.00 Aura Centrum przeniesie dzieci i ich opiekunów do świata teatru. Gośćmi trzecich warsztatów z cyklu Soboty z Abecadłem będą aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek.

W jaki sposób poruszają się na scenie lalki? Co trzeba umieć, by zostać aktorem? Jak powstają teatralne dekoracje? Goście specjalni marcowej odsłony Sobót z Abecadłem, czyli aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek, odpowiedzą na te i wiele innych pytań oraz pokażą uczestnikom spotkania teatr od kuchni. W programie spotkania uwzględniono m.in. zabawy słowem i ćwiczenia artykulacyjne, rozmowę o roli muzyki w przestawieniach, prezentację lalek teatralnych, opowieści o pracy scenografa i mnóstwo innych atrakcji. Nie zabraknie też Mobilnej Biblioteki – możliwości wypożyczenia i zwrotu książek oraz zapisów do biblioteki Abecadło.

To, co sprawia nam jak dotąd największą satysfakcję w związku z organizacją cyklu warsztatów dla maluchów, to różnorodność tematów oraz gości, których mamy okazję zapraszać i poznawać. Jesteśmy pewni, że aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek zrobią na wszystkich uczestnikach spotkania wielkie wrażenie – mówi Anna Gospodarek, dyrektor Aura Centrum. Dodatkową atrakcją będą tym razem także nagrody dla najbardziej wytrwałych jak dotąd uczestników, które zgodnie z regulaminem akcji rozdamy po pierwszym cyklu trzech spotkań. Tym bardziej zapraszamy wszystkich na Sobotę z Abecadłem! 

Przypominamy, że cykl warsztatów organizowanych przez Aurę Centrum Olsztyna prowadzony jest przez Bibliotekę Abecadło – filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, zlokalizowaną na III piętrze centrum. W ramach cyklu do końca 2017 r. odbędzie się jeszcze 9 spotkań o różnej tematyce dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w sobotę w godzinach 10.00-14.00. Dzieci mogą brać w nich udział wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. 

Szczegóły dotyczące warsztatów i programu lojalnościowego dla uczestników znajdują się w regulaminie cyklu, dostępnym w biurze Administracji Aury Centrum.

Dodatkowych informacji udziela:
Aleksandra Wyzińska
Aura Centrum Olsztyna – biuro prasowe
tel. (+48), 505 572 735
e-mail: aleksandra.wyzinska@redluck-pr.pl

Więcej: