Sadzimy drzewa we Wrocławiu

Sadzimy drzewa we Wrocławiu

Organizatorzy Brave Festival zapraszają na wspólne sadzenie drzew! W dniach 2-3 kwietnia, na 10-hektarowej przestrzeni na wrocławskich Świniarach, odbędzie się wielka akcja ekologiczna pt. „Zasadźmy sobie las!”! Na wydarzenie zaprasza Radio ZET Gold!

Brave Festival już po raz trzeci zasadzi drzewa we Wrocławiu. Ideą organizatorów jest wzmocnienie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez wspólne budowanie zielonej infrastruktury miasta. Nowy 10-hektarowy las na Świniarach, ma zapewnić rozwój i doskonalenie jakości życia wszystkich wrocławian. Dwudniową akcję „Zasadźmy sobie las!” zasilą szeregi wolontariuszy z wielu znanych firm, a także rodziny goszczące Brave Kids wraz z najmłodszymi ekologami.

– Zielony Wrocław to część naszej tożsamości. Drzewa trzeba chronić. Nie czekajmy, aż ktoś zrobi to za nas. Poczujmy się odpowiedzialni za kształtowanie rzeczywistości, która nas otacza. – mówi Paulina Anna Galanciak, organizatorka akcji.

Dodatkowymi atrakcjami wydarzenia będą warsztaty ekologiczne dla dorosłych i dla dzieci przygotowane przez Fundację Ekorozwoju i Nadleśnictwo „Śnieżka” oraz konkurs na najciekawsze imię dla sadzonki. Zwycięzca otrzyma bilet na wydarzenia odbywające się w ramach Brave Festival 2016.

Zachęcamy też do wysłuchania ciekawej rozmowy jaką przeprowadził nasz reporter Bartosz Naskręski z organizatorką akcji Panią Pauliną Anną Galanciak, producentem wykonawczym Brave Festival.

Jeżeli chcesz mieć swój wkład w ekologię miasta, sprawić, żeby życie w stolicy Dolnego Śląska było odrobinę zdrowsze, a przy okazji spędzić miły weekend w gronie przyjaciół i rodziny, to dołącz do tego przedsięwzięcia!
Wydarzenie poleca Radio ZET Gold

O BRAVE FESTIVAL:
Brave Festival to jedyny w Polsce przegląd kultur, tradycji i rytów z całego świata, które są na granicy wyginięcia. Festiwal niezmiennie nosi znaczący podtytuł „Przeciw Wypędzeniom z Kultury”. Narodził się w 2005 roku, a dziś jest jednym z najważniejszych emblematów kultury Wrocławia.Grzegorz Bral, założyciel i dyrektor artystyczny stworzył specyficzny festiwal pokazujący autentyczną sztukę różnych nacji, kultywowaną i przechowywaną przez uczestników społeczności, które żyją w niesprzyjających społecznych, religijnych i politycznych warunkach lub są zagrożone utratą własnej kultury na rzecz cywilizacyjnej asymilacji. 

Więcej: