Rockowe Powitanie Lata w Łebie – Mega wydarzenie muzyczne

Rockowe Powitanie Lata w Łebie – Mega wydarzenie muzyczne Materiały prasowe

Już w najbliższą sobotę 25 czerwca 2016 roku zaplanowano organizację dużej imprezy rozpoczynającej sezon letni w Łebie pn. „Rockowe Powitanie Lata w Łebie”. Na placu sportowym przy ul. Tysiąclecia w Łebie powstanie ogromna scena z profesjonalnym nagłośnieniem aby sprostać wymaganiom Ray’a Wilson, ostatniego wokalisty grupy GENESIS. Koncert gwiazdy wstępnie przewidziano na godzinę 21:00.

Ray Wilson – ostatni frontman grupy GENESIS, zanim trafił do tego legendarnego zespołu wylansował z grupą Stiltskin światowy przebój Inside. Obecnie z powodzeniem wydaje solowe albumy, w zeszłym roku ukazało się DVD koncertowe„ 20 years and more” podsumowujące dotychczasowy dorobek artystyczny szkockiego wokalisty, natomiast w tym roku pojawi się najnowsza solowa płyta artysty.

Koncerty z cyklu Ray Wilson - Genesis Classic przedstawiają najwieksze przeboje Genesis oraz solową twórczość Wilsona. Artysta z odświeżył brzmienie i nadał nowego charakteru m.in. takim przebojom jak: „Another Day In Paradise”, „No Son Of Mine”, „Follow you follow me”,„Congo”, „Jesus he knows me” „Mama” czy „Land of Confusion”. Podczas koncertu będzie można także usłyszeć twórczość autorską ostatniego wokalisty Genesis, w tym jego rockowej formacji Stiltskin- choćby kultowy utwór„Inside” czy przebojowe „American Beauty”. W tym roku roku ukaże się już 7 studyjny album szkota zatytułowany „Backseat Drivers”.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty . Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił nie tylko europejskie listy przebojów. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren czy Scorpions. Parę lat temu, Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Artysta jest założycielem działającej na terenie Polski i Europy Fundacji im. Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Jako support zagrają lokalne zespoły rockowe m.in.: Silent Scream z Lęborka, którego wokalistką jest Klaudia Juchniewicz, Zespół Wave z Gimnazjum, X-Band z MDK Lębork, Trip Band oraz One Future. Impreza bezpłatna! Zapraszamy!

Więcej: