Potańcówki przy Fontannie

Potańcówki przy Fontannie

Lipiec 2016 - Multimedialny Park Fontann

Piątki: 1, 8, 15 i 22

Godziny potańcówek:

19-20:30 DJ

20:30-21:30 Koncert /muzyka na żywo/

21:30-22:00 Pokaz Fontann

22:00-22:30 Koncert drugi set /muzyka na żywo/

22:30-23:00 DJ

Soboty: 2, 9, 16 i 23

Godziny potańcówek:

18-20:30 DJ

20:30-21:30 Koncert /muzyka na żywo/

21:30-22:00 Pokaz Fontann

22:00-22:30 Koncert drugi set /muzyka na żywo/

22:30-23:00 DJ

PROGRAM:

1 lipca

MICHAŁ FOGG, TOMASZ KONCA

"WIECZOREK PRZY MIKROFONIE"

to audycja na żywo poświęcona historii polskiej muzyki rozrywkowej - retro. Zapomniane szlagiery przeplatane komentarzem prowadzących. Muzyka tak do tańca jak i do posłuchania przy filiżance kawy lub kieliszku czegoś mocniejszego. Główne założenia to tropienie podwalin rodzimej muzyki rozrywkowej i prezentowanie jej współczesnego wcielenia, zarówno z lat 60, 70 czy 80 ubiegłego wieku jak i rzeczy zupełnie współczesnych. Przypominamy zapomnianych wykonawców i utwory niekoniecznie z pierwszych miejsc list przebojów, rozmawiamy o wybitnych osiągnięciach naszych artystów, ich życiorysach i nieznanych faktach. Nasza audycja to swoista lekcja historii z dużą dozą humoru bo ten niepodzielnie królował w większości tekstów z tamtych lat. Coraz to nowe fakty pojawiające się o bohaterach naszej sceny międzywojennej, wiele nowych publikacji, filmów etc pozwalają nam na czynienie z naszych audycji nie lada gratkę nawet dla pasjonatów. Te melodie i ten klimat jest cały czas obecny w sercach słuchaczy - trzeba go tylko ożywić i to właśnie robimy najlepiej. Pozwalamy wspominać i powracać do tych wspaniałych lat ale nie tylko również młodzi odbiorcy znajdują w naszych audycjach wiele ciekawych inspiracji i nie rzadko odkrywają rzeczy z "naszego podwórka" o których istnieniu wcześniej nie mieli pojęcia.

2 lipca

KOVALCZYK FUNKyJAZZ LIVE /WIECZÓR FUNKY & JAZZ

Koncerty KOVALCZYKA to występy pełne charyzmy i emocji. Całości występów dopełnia doskonały kontakt wokalisty z publicznością, a świeża i wyjątkowo brzmiąca mieszanka gatunków wpisuje się w gust zarówno szerokiej, jak i bardzo wymagającej publiczności. Repertuar składa się autorskiego materiału z płyty „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” oraz coverów: Grace Jones, Selena Jones, Shirley Baeesy, Moloko!

DJ WARSON DJ, producent muzyczny. Swoją przygodę z mixowaniem rozpoczął w 2004 roku kiedy to po raz pierwszy miał okazję zagrać przed klubową publiką. Początkowo związany z szeroko pojętą muzyką elektroniczną - dziś fan i entuzjasta funku i disco. Jako producent inspiruje się muzyką z lat 70\80 co słychać w każdym jego utworze. Współautor utworu 'Give it up' który od ponad roku praktycznie codziennie możecie usłyszeć w Polskim Radio Czwórka - link do utworu (https://www.youtube.com/watch?v=IXgJhhJqkTk). Na dzień dzisiejszy możecie go regularnie usłyszeć w takich klubach jak : Syreni Śpiew, DJBar czy Sketch Nite.

8 lipca

BARDOTKA TRIO/WIECZÓR WARSZAWSKI

To zespół muzycznie szalony, nie dający się zaszufladkować. Śpiewające w harmonii wokalistki zaczynały od wykonywania dobrze znanych polskich i amerykańskich standardów retro. Nazwane „polskimi The Puppini Sisters“ szybko postanowiły udowodnić, że mają własny charakter, a wykonywana przez nie muzyka to już nie tylko nastrojowy swing ale przede wszystkim wybuchowa mieszanka łobuzerskich dźwięków - przez retro pop, big beat, bossanovę i tango po takie muzyczne miszmasze jak vintage country.

DJ BOOGIE

rozpoczął swoją karierę w 2005 roku, grając w warszawskim klubie Underground. Teraz na stałe wpisany jest w klubową mapę Polski, rozgrzewając parkiety w takich miejscach, jak warszawskie Platinium, luksusowy The Eve, Mono Bar, Capitol, bydgoski Moralist, sopockie Ego, Czekolada oraz sławny helski Solar Beach Bar, który znają wszyscy wyjeżdżający nad polskie morze. Teraz zaczyna grać w poznańskim SQ. Swoimi miksami RnB, hip-hop, funk, disco i soul sprawia, że nawet najbardziej oporni klubowicze zaczynają tańczyć i znakomicie się bawić.

9 lipca

CZESS BAND

Warszawska kapela grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Celem nie jest dosłowna rekonstrukcja czy muzyczny skansen, bo żyjemy tu i teraz, mamy Internet, komórki, empetrójki i nieograniczony dostęp do muzyki z dowolnych zakątków świata. Zespół przypomina, że muzyka warszawska to muzyka wielu wpływów światowych i że stolica zawsze na te wpływy była otwarta. Daleko nie szukając - np. apaszowskie tango ma swe korzenie w Argentynie, a polka galopka pochodzi z Czech. Dlatego bez skrępowania Czess Band czerpie z wszelkich gatunków, nawet tych niekoniecznie kojarzonych z folklorem warszawskim - z bluegrassu bierze drive, z Bałkanów piękne melodie, z Węgier przytup, z Bliskiego Wschodu orientalne, zakręcone tematy, a z Warszawy - energię życiową, tradycję inspirowania się muzyką świata oraz bogactwo pięknych, warszawskich szlagierów. Mimo że na świecie znane są gatunki uliczne takie jak portugalskie fado czy greckie rebetikos, mało kto wie, że Warszawa jako jedyne miasto w Polsce może pochwalić się swoim rdzennym muzycznym folkiem.

DJ Sparky

Na początku lat 90., zainspirowany jazzem i muzyką etniczną, zakłada wraz z Pawłem Kucharczukiem formację Primitivo, która w 1998 wydaje jedyną płytę. W tym samym roku zakłada Cpt. Sparky Publications, aby wydawać i promować ciekawą polską muzykę, od eksperymentalnej elektroniki po ska i funk. Po zamknięciu wydawnictwa, już jako DJ Cpt. Sparky, do dnia dzisiejszego podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu, które wypuszcza ze swojej ciągle rosnącej kolekcji płyt winylowych. Prowadził Warszawskie kluby Organza (2001-2003) i Paprotka (2005-2006). Współzałożyciel kolektywu DJskiego Soul Service.

15 lipca

MICHAŁ FOGG, TOMASZ KONCA "WIECZOREK PRZY MIKROFONIE"

To audycja na żywo poświęcona historii polskiej muzyki rozrywkowej - retro. Zapomniane szlagiery przeplatane komentarzem prowadzących. Muzyka tak do tańca jak i do posłuchania przy filiżance kawy lub kieliszku czegoś mocniejszego. Główne założenia to tropienie podwalin rodzimej muzyki rozrywkowej i prezentowanie jej współczesnego wcielenia, zarówno z lat 60, 70 czy 80 ubiegłego wieku jak i rzeczy zupełnie współczesnych. Przypominamy zapomnianych wykonawców i utwory niekoniecznie z pierwszych miejsc list przebojów, rozmawiamy o wybitnych osiągnięciach naszych artystów, ich życiorysach i nieznanych faktach. Nasza audycja to swoista lekcja historii z dużą dozą humoru bo ten niepodzielnie królował w większości tekstów z tamtych lat. Coraz to nowe fakty pojawiające się o bohaterach naszej sceny międzywojennej, wiele nowych publikacji, filmów etc pozwalają nam na czynienie z naszych audycji nie lada gratkę nawet dla pasjonatów. Te melodie i ten klimat jest cały czas obecny w sercach słuchaczy - trzeba go tylko ożywić i to właśnie robimy najlepiej. Pozwalamy wspominać i powracać do tych wspaniałych lat ale nie tylko również młodzi odbiorcy znajdują w naszych audycjach wiele ciekawych inspiracji i nie rzadko odkrywają rzeczy z "naszego podwórka" o których istnieniu wcześniej nie mieli pojęcia.

16 lipca

WARSZAWSKI KWARTET SENTYMENTALNY

To żywy folklor miejski w wykonaniu młodych fascynatów dawnej muzyki wielkich miast (i nie tylko). Wykonujemy znane i zapomniane melodie taneczne i te bardziej sentymentalne do wspólnej zabawy, śpiewu i zasłuchania. Piosenki z naszego repertuaru to utwory przedwojennych teatrów, podwórzowe ballady i kuplety warszawskiego i lwowskiego międzywojnia oraz kompozycje współczesnych twórców inspirujących się folklorem miejskim, jak również polskie melodie tradycyjne. Akompaniujemy zabawom tanecznym w rytm skocznych polek i fokstrotów, namiętnych tang i romantycznych walczyków. Niektórzy muzycy składu są związani z Grupą Teatralną Warszawiaki oraz Warszawską Orkiestrą Sentymentalną.

Skład zespołu:

Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon

Grzegorz Domański - banjola, śpiew

Kazimierz Nitkiewicz - trąbka

Maksymilian Mucha - kontrabas

DJ Kozak z własnej Woli- warszawski dj, aktor oraz autor tekstów. Członek kolektywu „Panowie z Twardej”, gdzie operując konsoletą, wydobywa niepowtarzalne brzmienia i nadaje każdej imprezie unikalnego klimatu. Mocno związany z folklorem warszawskim, którego jest znawcą i miłośnikiem. Wraz z Grupą Teatralną Warszawiaki śpiewa przedwojenne szlagiery i wciela się w role cwaniaków, uliczników i nie tylko, bawiąc się przy tym gwarą warszawską.

22 lipca

STASIEK WIELANEK I KAPELA WARSZAWSKA

Od 1970 roku przez trzynaście lat kierował Kapelą Czerniakowską zespołem, który założył i był jej liderem. To dzięki niemu piosenka warszawska zdobyła sobie miejsce na najlepszych estradach. Kapela Czerniakowska stanęła w jednym rzędzie z wybitnymi wykonawcami lat siedemdziesiątych. Kasety magnetofonowe, czarne płyty, programy radiowe i telewizyjne to zauważalny dorobek tamtych lat. Naturalnym kontynuatorem tej spuścizny jest Kapela Warszawska, którą Stasiek Wielanek założył w 1985 roku. W jej repertuarze znajdziemy również piosenki warszawskich przedmieść, ale nie tylko. Na kilkunastu płytach CD i niezliczonych ilościach kaset są też piosenki lwowskie, legionowe, żydowskie, biesiadne oraz kolędy. Trzy złote płyty świadczą o tym, że kapela zdobyła sobie wiernych fanów. Nic dziwnego, że koncertuje w całej Polsce, a także w środowiskach polonijnych USA, Kanady, Francji, Finlandii, Czech, a także w Wilnie i we Lwowie. "Niech ballada go zachowa jak warszawski niepowrotny świat” chciałoby się zaśpiewać razem z Kapelą Warszawską.

DJ Pan Fogg Michał Fogg

Patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmującej się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Jako animator i DJ przedstawia polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale – wszystko to żeby uczyć historii i edukować muzycznie młode pokolenie.

23 lipca

THE WARSAW DIXIELANDERS

Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy Mariusza Wnuka – puzonisty i grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów ("Vistula River Brass Band", "Asocjacja Hagaw", "Blues Fellows Dixieland Group", "Gold Washboard" i innych). Wcześniej znany był jako "OLD STARS OF DIXIELANAD". Zespół w składzie: Jerzy Kuszakiewicz, Mariusz Wnuk, Michał Pijewski, Jerzy Więckowski, Ireneusz Kozłowski, Marek Słomiński koncertuje od 2011 roku. Na ich repertuar składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego.

DJ Sparky

Na początku lat 90., zainspirowany jazzem i muzyką etniczną, zakłada wraz z Pawłem Kucharczukiem formację Primitivo, która w 1998 wydaje jedyną płytę. W tym samym roku zakłada Cpt. Sparky Publications, aby wydawać i promować ciekawą polską muzykę, od eksperymentalnej elektroniki po ska i funk. Po zamknięciu wydawnictwa, już jako DJ Cpt. Sparky, do dnia dzisiejszego podbija rzesze klubowiczów gorącymi rytmami funka, jazzu, rhythm and bluesa i soulu, które wypuszcza ze swojej ciągle rosnącej kolekcji płyt winylowych. Prowadził Warszawskie kluby Organza (2001-2003) i Paprotka (2005-2006). Współzałożyciel kolektywu DJskiego Soul Service.

Więcej: