Ostatnia prosta do biegu kobiet w Świdnicy

Ostatnia prosta do biegu kobiet w Świdnicy

Na starcie stanie ponad 400 kobiet w I edycji biegu kobiet ZAWSZE PIER(W)SI w Świdnicy! To pierwsza z 4 imprez biegowych dedykowana paniom, gdzie oprócz promocji kobiece biegania, promuję także profilaktykę przeciwko nowotworom piersi! Radio ZET Gold jest patronem medialnym wydarzenia.

Po raz pierwszy w Świdnicy i po raz pierwszy dla zdrowych piersi! Zawsze pier(w)si! to biegowa impreza dedykowana wszystkim paniom bez względu na wiek, która promuje profilaktykę przeciwko nowotworom. 5 marca Park Centralny w samo południe zapełni się biegnącymi paniami. Będzie ich kilkaset!
Biegi kobiet „Kobieta w biegu” to cieszące się zainteresowaniem zawody, które dotychczas miały swoja odsłonę w większych miastach Polski, we Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni. Przyszedł i czas na Świdnicę, a to w dużej mierze dzięki otwartości Urzędu Miasta – współorganizatora z panią prezydent Beatą Moskal – Słaniewską na czele. O idei „Kobieta w biegu” można przeczytać na stronie: kobietawbiegu.pl i poprzez tą stronę zapisać się na bieg. 
Panie przebiegną 5 km odcinek (2 pętle), który nawet dla początkujących, nie powinien stanowić problemu. - To świetna idea, która daje pretekst aby zacząć biegać, daje mnóstwo energii, motywacji i pokazuje, że w grupie siła! Ponadto nasze przesłanie jest także ściśle związane ze zdrowiem kobiet co ma dla nas podwójnie ważne znaczenie – tłumaczy Ania Januszko, współorganizatorka wydarzenia. Zapisać można się także w dniach otwarcia biura zawodów: piątek w godz. 16-20.30 i sobotę od g. 8:30 do 10.00.Więcej o imprezach biegowych usłyszycie na antenie Radia ZET Gold!

Więcej: