Obchody Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu

Obchody Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu

W najbliższą niedzielę 19 czerwca na Jarmarku Świętojańskim odbędzie się świętowanie obchodów magicznej Nocy Świętojańskiej. Na wszystkich - tych małych i dużych, czekają wyjątkowe atrakcje, a relacjonować wszystko będzie ekipa Radia ZET Gold!

Od 21 maja wrocławski Rynek przypomina letni, bajkowy ogród, a to za sprawą Jarmarku Świętojańskiego, który potrwa do 26 czerwca. Na Wrocławian i turystów czekają wygodne leżaki, gorący piasek, piękne ogrody świętojańskie, a także różnorodne wyroby i rękodzieła oraz tradycyjne polskie specjały smakowite pyszności z różnych stron świata. Z pewnością nie zabraknie tureckiej baklavy, litewskich wędlin, góralskich oscypków czy gruzińskich konfitur.

Tegoroczne Ogrody Świętojańskie zachwycają niezwykłymi aranżacjami. Możemy oglądać unikatowe rośliny oraz nowoczesną architekturę ogrodową, ale nie brakuje też folkowych inspiracji. Przy Pręgierzu znajduje się "Letni Ogród Zabaw" z przygotowanymi specjalnie dla dzieci kolorowy i urządzeniami, przy których na pewno najmłodsi się nie nudzą.

Tradycyjnie Jarmark  znajduje się wzdłuż ulicy Świdnickiej oraz ulicy Oławskiej. W popularnych drewnianych domkach znajdziemy miedzy innymi designerska biżuterię, ceramikę, rękodzieło z lnu i drewna oraz oczywiście pyszne smakołyki.

Jarmark Świętojański nie może odbyć się bez obchodów Nocy Świętojańskiej. W niedzielę 19 czerwca pod okiem grupy wrocławskich florystów między godz. 14.00 i 16.00 zostaną przeprowadzone warsztaty florystyczne, a następnie o godz. 17.00 odbędzie się pokaz wianków , a o godz. 18.00 będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla wykonawców najładniejszych wianków. Nie zabraknie też atrakcji i konkursów dla małych i dużych, dlatego niedzielny wypad na Jarmark Świętojański będzie doskonałym pomysłem na spędzenie miłej niedzieli.

Na Rynku można będzie także znaleźć letnie mini-studio plenerowe Radia ZET Gold i porozmawiać z reporterem, a także wziąć udział w muzycznych konkursach. 

Niedziela, 19.06.2016, Jarmark Świętojański

Zaprasza Radio ZET Gold

Organizator: "Piano Forte" Agencja Artystyczna

Więcej: