Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 6

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 6 Radio ZET Gold

W Radiu ZET Gold prezentujemy Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów lat 60., 70. i 80. Zobaczcie nasze kolejne propozycje i zdecydujcie, który film zasługuje na miano najlepszego.

Chinatown

Film w 1974 roku wyreżyserował Roman Polański. Otrzymał za niego aż 11 nominacji do Oscarów. Jest to kryminał, którego głównym bohater to prywatny detektyw J. J. 'Jake' Gittes (w tej roli Jack Nicholson). Rozwiązuje on sprawę rodziny Mulwrayów. 

2001: A Space Odyssey/2001: Odyseja kosmiczna

Film z 1968 roku w reżyserii Stanleya Kubricka. Jest on podzielony na kilka części, których akcja rozgrywa się w różnych okresach historycznych i zakątkach wszechświata. Ważnym elementem produkcji jest muzyka. Pojawiają się w niej klasyczne dzieła, m.in.: „Nad pięknym, modrym Dunajem”.

E.T. - The Extra-Terrestrial/E.T.

To kolejny film w reżyserii Stevena Spielberga. Powstał on w 1982 roku. Opowiada o przyjaźni kosmity z małym chłopcem Elliotem. Przybysz z kosmosu został przypadkowo pozostawiony na ziemi i próbuje wrócić do swojego domu.

A Clockwork Orange/Mechaniczna pomarańcza

To ekranizacja powieści Anthony’ego Burgessa o tym samym tytule. W 1971 wyreżyserował go Stanley Kubrick. W roli głównej - Alexa DeLarge'a wystąpił Malcolm McDowell. Mężczyzna jest przywódcą gangu i trafia do więzienia. Tam otrzymuje niecodzienną propozycję.

Jaws/Szczęki

Film powstał w 1975 roku na podstawie powieści Petera Benchleya o tym samym tytule. Wyreżyserował go Steven Spielberg. Opowiada o zawodowym łowcy rekinów, który próbuje złapać grasującego w pobliżu Amity Island rekina-ludojada. 

Amadeus/Amadeusz

Film z 1984 roku w reżyserii Miloša Formana. Opowiada o życiu u twórczości Wolfganga Amadeusa Mozarta. Artysta przybywa do Wiednia na dwór cesarza Józefa II. Tam rywalizuje z nadwornym kompozytorem.

Raiders of the Lost Ark/Poszukiwacze zaginionej arki

Film z 1981 roku. Wyreżyserował go Steven Spielberg, a za produkcję odpowiedzialny był George Lucas. Opowiada o przygodach Indiany Jonesa, który wyrusza do Egiptu, gdzie odnaleziono miejsce przechowywania Arki Przymierza. W rolę głównego bohatera wcielił się Harrison Ford.

Close Encounters of the Third Kind/Bliskie spotkania trzeciego stopnia

To amerykański film science fiction, który powstał w 1977 roku. Wyreżyserował go Steven Spielberg. Na ziemię przylatują kosmici. Spotyka się z nimi pracownik elektrowni Roy Neary. W jego rolę wcielił się Richard Dreyfuss.

Gwiezdne Wojny

Pierwszy film z cyklu „Gwiezdne wojny” trafił na ekrany kin w 1977 roku. Jego reżyserem jest George Lucas. Opowiada on o o młodym Luke'u Skywalkerze, który chce zostać rycerzem Jedi.

Ojciec chrzestny

Film powstał w 1972 roku. Oparty jest na książce autorstwa Mario Puzo tym samym tytule. Opowiada o nowojorskiej rodzinie mafijnej, na której czele stoi Don Corleone. Mężczyzna chce przekazać przywództwo swojemu synowi.

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów w Radiu ZET Gold. Słuchaj od poniedziałku do piątku po 12:00 i 18:00! Zagłosuj na ulubiony film i wygraj kino domowe! 

Zobacz też: Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 1Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 2Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 3.Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 4. i Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 5.

Więcej: