Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 5

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 5 Radio ZET Gold

W Radiu ZET Gold prezentujemy Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów lat 60., 70. i 80. Zobaczcie nasze kolejne propozycje i weźcie udział w głosowaniu.

Rosemary's Baby/Dziecko Rosemary

Film wszedł na ekrany w 1968 roku. Jego reżyserem jest Roman Polański. Jest to ekranizacja powieści Iry Levina o tym samym tytule. Opowiada o dziewczynie, która zostaje poczęstowana przez sąsiadkę deserem. Spowodował on halucynacje i koszmary.

Scarface/Człowiek z blizną

Film gangsterski powstał w 1983 roku. Powstał na podstawie powieści Armitage'a Traila. Głównym bohaterem jest Tony Montana (w tej roli Al Pacino), który przybywa do Miami i wraz z przyjacielem dołącza do narkotykowej mafii. 

Once Upon a Time in the West/Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Western w reżyserii Sergio Leone nakręcony w 1968 roku. W roli zabójcy wystąpił Henry Fonda, a jako tajemniczy rewolwerowiec bez imienia - Charles Bronson. Muzykę do filmu skomponował Ennio Morricone.

Goodfellas/Chłopcy z ferajny

Film w reżyserii Martina Scorsese. Jego akcja rozgrywa się w świecie gangsterów. Dwaj chłopcy trafiają pod opiekę jednego z nich i uczą się zasad panujących w środowisku mafijnym. W roli głównej wystąpił Robert De Niro. 

West Side Story

Film muzyczny z 1961 roku. Wyreżyserowali go Robert Wise i Jerome Robbins. Jest inspirowany dramatem Williama Szekspira „Romeo i Julia”. Zdobył Oscara i Złotego Globa. Opowiada o dwojgu zakochanych, którzy pochodzą z dwóch rywalizujących ze sobą gangów.

Batman

Film powstał w 1989 roku w reżyserii Tima Burtona. Jego akcja toczy się w Gotham City, które opanował Joker. W obronie mieszkańców staje bohaterski Batman. Czy uda mu się ocalić miasto?

Blues Brothers

Komedia muzyczna z 1980 roku. Tytułowi bracia to Jake Blues, w którego wcielił się John Belushi i Elwood Blues, grany przez Dana Aykroyda. Po wyjściu z więzienia Jake próbuje wznowić działalność swojego dawnego zespołu, żeby zebrać pieniądze na uratowanie sierocińca, w którym wychował się wraz z bratem. 

Lawrence of Arabia/Lawrence z Arabii

Brytyjski dramat z 1962 roku oparty na powieści „ Siedem filarów mądrości”. Główną rolę zagrał Peter O’Toole. Film opowiada o brytyjskim oficerze, który wyrusza na Bliski Wschód.

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów w Radiu ZET Gold. Słuchaj od poniedziałku do piątku po 12:00 i 18:00! Zagłosuj na ulubiony film i wygraj kino domowe! 

Zobacz też: Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 1Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 2Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 3. i Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 4.

Więcej: