Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 4

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 4 Radio ZET Gold

W Radiu ZET Gold prezentujemy Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów lat 60., 70. i 80. Zobaczcie nasze kolejne propozycje.

Doktor No

Jest to pierwszy oficjalny film o przygodach Jamesa Bonda. Powstał w 1962 roku na podstawie powieści Iana Fleminga. W rolę Agenta 007 wcielił się Sean Connery. Wyrusza on na Jamajkę, żeby rozwikłać zagadkę śmierci brytyjskiego agenta. Tam trafia do siedziby tytułowego Doktora No.

Goldfinger

To trzecia część z serii filmów o Agencie 007. Film nakręcono w 1964 roku. Jamesa Bonda ponownie zagrał Sean Connery. Tym razem słynny agent mierzy się z  multimilionerem Aurikiem Goldfingerem, który chce zająć Fort Knox.

Diamonds Are Forever/Diamenty są wieczne

Film z 1971 roku. Tym razem w Jamesa Bonda również wcielił się Sean Connery, który powrócił do roli po tym, jak w poprzedniej części zagrał go George Lazenby. Agent 007 próbuje rozwiązać sprawę przemytu południowoafrykańskich diamentów. 

The Man with the Golden Gun/Człowiek ze złotym pistoletem

To 9. film o przygodach Jamesa Bonda. Powstał w 1974 roku. Agenta 007 zagrał po raz drugi w karierze Roger Moore. Słynny agent otrzymuje złoty pocisk z wygrawerowanym napisem 007. Oznacza to, że Francisco Scaramanga rzuca mu wyzwanie. Jak sobie poradzi?

Octopussy/Ośmiorniczka

Film powstał w 1983 roku. Była to 13. część przygód Jamesa Bonda. Po raz kolejny Agenta 007 zagrał Roger Moore. Główny bohater próbuje odnaleźć zabójcę Agenta 009. W tym celu odwiedza m.in. Niemcy, Kubę i Indie.

The Untouchables/Nietykalni 

To amerykański film z 1987 roku. Wyreżyserował go Brian De Palma. Główną rolę zagrał Kevin Costner, a Sean Connery otrzymał Oscara za najlepszą rolę drugoplanową. Akcja toczy się w Chicago w 1931 roku. Agent Eliot Ness wraz z grupką „Nietykalnych” walczy z nielegalnym handlem alkoholem.

The Guns of Navarone/Działa Navarony 

To film wojenny z 1961 roku. Jego reżyserem jest J. Lee Thompson. Produkcja powstała na podstawie powieści Alistaira MacLeana pt. „Działa Nawarony”. Opowiada o brytyjskich komandosach, którzy mają zniszczyć działa należące do nazistów.

The Birds/Ptaki 

 Amerykański dreszczowiec z roku 1963. Wyreżyserował go Alfred Hitchcock. Produkcja powstała na podstawie opowiadania Daphne du Maurier. W filmie nadmorskie miasteczko Bodega Bay zostaje zaatakowane przez agresywne ptaki. 

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów w Radiu ZET Gold. Słuchaj od poniedziałku do piątku po 12:00 i 18:00! 

Zobacz też: Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 1, Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 2 i Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 3. 

Więcej: