Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 3

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 3 Radio ZET Gold

W Radiu ZET Gold prezentujemy Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów lat 60., 70. i 80. Zobaczcie nasze kolejne propozycje!

Egzorcysta 

Ten amerykański horror powstał w 1973 roku. Opowiada o 12-letniej dziewczynce, która została opętana przez szatana. Nikt nie mógł jej pomóc, dlatego matka postanowiła zwrócić się do egzorcysty.

Dzień Szakala

Brytyjsko-francuski film nakręcony w 1973 roku. Scenariusz powstał na podstawie powieści sensacyjnej Fredericka Forsytha „Dzień Szakala”. Zawodowy zabójca „Szakal” zostaje zatrudniony, żeby zabić prezydenta Francji Charlesa de Gaulle’a.

Hair 

To musical filmowy Miloša Formana z 1979 roku. Opowiada o przygodach chłopaka, który chce zaciągnąć się do amerykańskiej armii. Kiedy przybywa do Nowego Jorku, spotyka grupę hippisów i rozpoczyna zupełnie inne życie.

Piknik pod Wiszącą Skałą

Australijski dramat filmowy z 1975 roku, który wyreżyserował Peter Weir. Film powstał na podstawie powieści Joan Lindsay wydanej w 1967 roku. Akacja toczy się w walentynki. W czasie pikniku w tajemniczych okolicznościach ginie nauczycielka oraz kilka uczennic.

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Szósta część sagi „Gwiezdne wojny”, powstała jako trzecia w 1983 roku. Reżyserem filmu był Richard Marquand. Luke Skywalker i księżniczka Leia wyruszają na ratunek Hanowi Solo, który został porwany.

Rambo 

Film w reżyserii Teda Kotcheffa. W rolę głównego bohatera wcielił się Sylvester Stallone. W pierwszej części popularnej serii pt. „Rambo - Pierwsza krew” naraża się on policjantom z pewnego miasteczka.

W obliczu śmierci

Jest to 15. film z serii przygód o Jamesie Bondzie. Na ekrany kin trafił w 1987 roku. W postać Agenta 007 wcielił się Timothy Dalton. Główny bohater jedzie do Bratysławy, aby chronić generała KGB.

W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości 

To 6. część z cyklu filmów o Agencie 007. Została nakręcona w 1969 roku. Jest to pierwszy i jedyny film, w którym w roli Jamesa Bonda wystąpił George Lazenby. Tym razem Agent 007 walczy z organizacją WIDMO. 

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów w Radiu ZET Gold. Słuchaj od poniedziałku do piątku po 12:00 i 18:00! 

Zobacz też: Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 1 i Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 2

Więcej: