Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 2

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 2 Radio ZET Gold

W Radiu ZET Gold prezentujemy Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów lat 60., 70. i 80. Zobaczcie nasze kolejne propozycje!

Zabójcza broń 

Pierwsza część kultowej serii filmów powstała w 1987 roku. Jest to komedia sensacyjna. Opowiada o dwóch policjantach: Martinie Riggsie (Mel Gibson) i Rogerze Murtaugh (Danny Glover ). Mężczyźni prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczego samobójstwa młodej kobiety.

Pożegnanie z Afryką

Amerykański melodramat z 1985 roku. Wyreżyserował go Sydney Pollack, który otrzymał za ten film Oscara. Opowiada o duńskiej pisarce, która wraz z mężem wyjeżdża do Afryki, żeby założyć plantację kawy. W rolach głównych wystąpili Meryl Streep i Robert Redford. 

Stowarzyszenie umarłych poetów

Amerykański dramat filmowy z 1989 roku w reżyserii Petera Weira. Nauczyciel języka angielskiego John Keating (w tej roli Robin Williams) próbuje zaszczepić w uczniach konserwatywnej szkoły miłość do poezji. Film otrzymała Oscara w kategorii „Scenariusz oryginalny”.

Dawno temu w Ameryce

Dramat gangsterski nakręcony w 1984 roku przez Sergio Leone. Powstał na podstawie powieści Harry'ego Greya. Opowiada o gangsterze, który po 30 latach wraca na Manhattan i wspomina czasy młodości. W roli głównej wystąpił Robert De Niro.

Autostopowicz

Film powstał w 1986 roku. Jego reżyserem jest Robert Harmon. Opowiada o kierowcy, który samotnie podróżuje, a pewnego razu zabiera ze sobą autostopowicza. Okazuje się on psychopatycznym mordercą. 

Omen 

Jest to amerykańsko-brytyjski horror z 1976 roku wyreżyserowany przez Richarda Donnera. Robert Thom w tajemnicy przed żoną adoptuje chłopca, który ma zastąpić ich zmarłego syna. Po latach okazuje się, że nie jest to zwyczajne dziecko. 

Obcy - ósmy pasażer Nostromo

Film Ridleya Scotta nakręcony w 1979 roku. Główną bohaterką jest Ellen Ripley, w której rolę wciela się Sigourney Weaver. Opowiada o załodze statku kosmicznego Nostromo, który ląduje na niewielkiej planetoidzie. Tam jeden z jej członków zostaje zaatakowany przez tytułowego Obcego. 

Brudny Harry 

Film powstał w 1971 roku. Wyreżyserował go Don Siegel. W rolę detektywa Harry’ego Callahana wcielił się Clint Eastwood. Tytułowy bohater ściga seryjnego zabójcę o pseudonimie Skorpion. 

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów w Radiu ZET Gold. Słuchaj od poniedziałku do piątku po 12:00 i 18:00! 

Zobacz też: Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 1

Więcej: