Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 1

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów cz. 1 Radio ZET Gold

W Radiu ZET Gold prezentujemy Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów lat 60., 70. i 80. Zobaczcie nasze propozycje!

Pretty Woman

Prawdziwy przebój kinowy 1990 roku. Główne role zagrali Julia Roberts i Richard Gere. Komedia romantyczna opowiada biznesmenie Edwardzie, który na tydzień wynajmuje prostytutkę Vivian. Kobieta ma pomagać mu przeprowadzić kilka biznesowych transakcji. Julia Roberts otrzymała za tę rolę nominację do Oscara.

Terminator

Film z gatunku science fiction. Powstał w 1984 roku. Wyreżyserował go James Cameron. W rolę tytułowego Terminatora wcielił się Arnold Schwarzenegger. Bohater zostaje wysłany w przeszłość, żeby zlikwidować Sarę Connor - matkę przywódcy rebeliantów.

Powrót do przyszłości

Film z 1985 roku wyreżyserowany przez Roberta Zemeckisa. Bohaterem produkcji jest doktor Emmett Brown, który buduje wehikuł czasu. Jego przyjaciel Marty McFly przenosi się w lata 50. i niechcący przeszkadza w poznaniu się swoim rodzicom.

Gliniarz z Beverly Hills 

Komedia sensacyjna z 1984 roku. W rolę główną wciela się Eddie Murphy, który dzięki temu filmowi zdobył olbrzymią popularność. Axel Foley jest tytułowym gliniarzem z Detroit, który podróżuje do Kalifornii, bo chce odszukać mordercę swojego przyjaciela Mickeya. Film był nominowany do Oscara.

Dirty Dancing

Kultowy film z 1987 roku. W rolach głównych wystąpili Patrick Swayze i Jennifer Grey. Baby poznaje tancerza Johny’ego, który zaczyna uczyć ją tańczyć. Para szybko się w sobie zakochuje, jednak ojciec dziewczyny nie popiera ich związku. Piosenka z tego filmu „(I've Had) The Time of My Life” otrzymała Oscara w 1988 roku.

Indiana Jones i Świątynia Zagłady 

Ten amerykański film przygodowy wyreżyserował w 1984 roku Steven Spielberg. Opowiada on o przygodach archeologa Indiany Jonesa, który postanawia ubić interes z chińskim bandytą. Jednak zostaje oszukany. W tytułową rolę wciela się Harrison Ford.

Moonraker 

To 11. oficjalny film o przygodach Agenta 007 - Jamesa Bonda. Został nakręcony w 1979 roku. W postać brytyjskiego agenta wcielił się Roger Moore. Jego zadaniem jest powstrzymanie Hugo Draxa, który chce zniszczyć ludzkość.

Top Gun 

Film powstał w 1986 roku. Opowiada o szkole lotniczej „Top Gun”. Jej uczniowie Maverick i Tom Kasansky rywalizują o tytuł najlepszego pilota. W role główne wcielili się Tom Cruise  i Val Kilmer. 

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów w Radiu ZET Gold. Słuchaj od poniedziałku do piątku po 12:00 i 18:00! 

Więcej: