Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów [WYNIKI]

Największe Filmowe Przeboje Wszech Czasów [WYNIKI] Radio ZET Gold

Nasza jesienno-zimowa zabawa dobiegła końca. Wybraliśmy 100 największych, najpopularniejszych i najbardziej kultowych filmów lat 60., 70. i 80., a Wy zdecydowaliście, który z nich został zwycięzcą. Oto wyniki Waszego głosowania.

10. Szczęki

Film powstał w 1975 roku na podstawie powieści Petera Benchleya o tym samym tytule. Wyreżyserował go Steven Spielberg. Opowiada o zawodowym łowcy rekinów, który próbuje złapać grasującego w pobliżu Amity Island rekina-ludojada.

9. Gliniarz z Beverly Hills 

Komedia sensacyjna z 1984 roku. W rolę główną wciela się Eddie Murphy, który dzięki temu filmowi zdobył olbrzymią popularność. Axel Foley jest tytułowym gliniarzem z Detroit, który podróżuje do Kalifornii, bo chce odszukać mordercę swojego przyjaciela Mickeya. Film był nominowany do Oscara.

8. Grease

16 czerwca 1978 roku do amerykańskich kin trafił film „Grease”. Główne role zagrali w nim John Travolta i Olivia Newton-John. Film opowiada historię wakacyjnej miłości Sandy i  Danny’ego. Para zaczyna chodzić do tej samej szkoły, co wystawia ich związek na próbę. 

7. Blues Brothers 

Komedia muzyczna z 1980 roku. Tytułowi bracia to Jake Blues, w którego wcielił się John Belushi i Elwood Blues, grany przez Dana Aykroyda. Po wyjściu z więzienia Jake próbuje wznowić działalność swojego dawnego zespołu, żeby zebrać pieniądze na uratowanie sierocińca, w którym wychował się wraz z bratem. 

6. Rocky

Film produkcji amerykańskiej. Powstał w 1976 roku. W roli głównej wystąpił Sylvester Stallone, który wcielił się w postać Rocky'ego Balboa. Mężczyzna jest bokserem, który walczy w kiepskich klubach i ściąga długi dla gangstera Tony'ego Gazzo. 

5. Top Gun

Film powstał w 1986 roku. Opowiada o szkole lotniczej „Top Gun”. Jej uczniowie Maverick i Tom Kasansky rywalizują o tytuł najlepszego pilota. W role główne wcielili się Tom Cruise  i Val Kilmer. 

4. Gwiezdne wojny

Pierwszy film z cyklu „Gwiezdne wojny” trafił na ekrany kin w 1977 roku. Jego reżyserem jest George Lucas. Opowiada on o o młodym Luke'u Skywalkerze, który chce zostać rycerzem Jedi.

3. Pretty Woman

Prawdziwy przebój kinowy 1990 roku. Główne role zagrali Julia Roberts i Richard Gere. Komedia romantyczna opowiada o biznesmenie Edwardzie, który na tydzień wynajmuje prostytutkę Vivian. Kobieta ma pomagać mu przeprowadzić kilka biznesowych transakcji. Julia Roberts otrzymała za tę rolę nominację do Oscara.

2. Ojciec chrzestny

Film powstał w 1972 roku. Oparty jest na książce autorstwa Mario Puzo o tym samym tytule. Opowiada o nowojorskiej rodzinie mafijnej, na której czele stoi Don Corleone. Mężczyzna chce przekazać przywództwo swojemu synowi.

1. Dirty Dancing

Kultowy film z 1987 roku. W rolach głównych wystąpili Patrick Swayze i Jennifer Grey. Baby poznaje tancerza Johny’ego, który zaczyna uczyć ją tańczyć. Para szybko się w sobie zakochuje, jednak ojciec dziewczyny nie popiera ich związku. Piosenka z tego filmu „(I've Had) The Time of My Life” otrzymała Oscara w 1988 roku. 

Zgadzacie się z wynikami głosowania?

Więcej: