Najbardziej kultowi aktorzy zagraniczni [SONDA]

Najbardziej kultowi aktorzy zagraniczni [SONDA] ons.pl

Od poniedziałku (22 lutego) do piątku (26 lutego) na naszej stronie internetowej możesz głosować na najlepszych aktorów zagranicznych. Weź udział w sondzie i zdecyduj, który z nich zasługuje na miano najbardziej kultowej postaci kina.

88. ceremonia wręczenia Oscarów zbliża się wielkimi krokami. To już w niedzielę 28 lutego 2016 roku dowiemy się, jacy aktorzy i które filmy w tym roku zachwyciły najbardziej. A my postanowiliśmy sprawdzić, który aktor według Was zasługuje na miano tego najbardziej kultowego w historii kina. Macie swoje typy?

Najbardziej kultowy aktor zagraniczny to:

Marlon Brando

Wystąpił w takich filmach jak: „Tramwaj zwany pożądaniem”, „Na nabrzeżach” czy „Dziki”, ale największą popularność przyniosła mu rola Don Corleone w „Ojcu chrzestnym”. Jest laureatem dwóch Oscarów.

Sean Connery

Znamy go głównie z roli Jamesa Bonda, ale wystąpił też w takich filmach jak: „O jeden most za daleko”, „Imię róży”, „Morderstwo w Orient Expressie” czy „Polowanie na Czerwony Październik”. Jest zdobywcą wielu nagród, w tym Oscara i Złotego Globa.

Kevin Costner

Kto z nas nie oglądał filmów „Nietykalni”, „Tańczący z wilkami”, „List w butelce”, „Robin Hood: Książę złodziei” czy „Bodyguard”? We wszystkich tych produkcjach mogliśmy podziwiać Kevina Costnera. Jest laureatem dwóch Oscarów.

Clint Eastwood

„Brudny Harry”, „Wzgórze złamanych serc”, „Nagłe zderzenie” czy „Złoto dla zuchwałych” – to tylko niektóre filmy, w których wystąpił Clint Eastwood. Jest on też reżyserem i producentem filmowym. Wielokrotnie zdobywał Oscary i Złote Globy.

Louis de Funès

Niezapomniany Ludovic Cruchot, czyli „Żandarm z Saint-Tropez”. Oprócz serii filmów opowiadającym o słynnym policjancie wystąpił także w takich produkcjach jak: „Fantomas”, „Hibernatus”, „Człowiek orkiestra” i „Skrzydełko czy nóżka”.

Harrison Ford

Jest aktorem i producentem filmowym. Popularność zyskał dzięki tytułowej roli w serii filmów o Indiana Jonesie oraz występowi w pierwszej trylogii „Gwiezdnych wojen”, w których zagrał Hana Solo. Był nominowany do Oscara, a także otrzymał Złotego Globa za całokształt twórczości.

Richard Gere

Znamy go przede wszystkim z roli Edwarda Lewisa w filmie „Pretty Woman”, ale wystąpił też w takich produkcjach jak: „Amerykański żigolak”, „Bez litości”, „Żądza władzy” czy „Witaj w domu”.

Mel Gibson

Wcielił się w rolę Maxa Rockatansky’ego w filmach „Mad Max”, „Mad Max 2: Wojownik Szos” i „Mad Max pod Kopułą Gromu”. Wystąpił także serii „Zabójcza broń”. Otrzymał Oscara za produkcję „Braveheart. Waleczne serce”.

Anthony Hopkins

Jego najbardziej znaną rolą, za którą otrzymał Oscara, jest Hannibal Lecter („Milczenie owiec”, „Hannibal”, „Czerwony smok”). Wystąpił także m.in. w filmach: „Maska Zorro”, „Joe Black” czy „Drakula”.

Al Pacino

Mogliśmy go podziwiać w takich produkcjach jak: „Ojciec chrzestny” (wszystkie części), „Serpico”, „Człowiek z blizną” czy „Zapach kobiety”. Był ośmiokrotnie nominowany do Oscara, ale otrzymał go tylko raz - w 1993 roku za główną rolę w filmie „Zapach kobiety”.

Arnold Schwarzenegger

Znamy go przede wszystkim jako kultowego Terminatora oraz Conana Barbarzyńcę. Wystąpił też w filmach „Jak to się robi w Chicago”, „Predator”, „Czerwona gorączka” czy „Pamięć absolutna”.

Sylvester Stallone

Jego najbardziej znane role to Rocky Balboa oraz John Rambo, ale wystąpił też m.in. w takich filmach jak: „Nocny jastrząb”, „Cobra”, „Tango i Cash”. Był trzykrotnie nominowany do Oscara.

Patrick Swayze

Był aktorem, tancerzem i piosenkarzem. Znamy go przede wszystkim z filmu „Dirty Dancing”, ale zagrał też w takich produkcjach jak: „Wykidajło”, „Uwierz w ducha” czy „Na fali”.

John Travolta

Kto z nas nie podziwiał go w filmach „Gorączka sobotniej nocy”, „Pulp Fiction” czy musicalu „Grease”? Zagrał też m.in. w „Carrie”, „I kto to mówi” czy „Dorwać małego”. Był dwukrotnie nominowany do Oscara.

Robin Williams

Znamy go z takich produkcji jak: „Good Morning, Vietnam”, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, „Pani Doubtfire”, „Dziewięć miesięcy”. Otrzymał Oscara za rolę psychoanalityka w dramacie „Buntownik z wyboru”. Był też trzykrotnie nominowany do tej nagrody.

A może jesteście fanami jakiegoś innego aktora?

Więcej: