Najbardziej kultowe kosmetyki z PRL-u [SONDA]

Najbardziej kultowe kosmetyki z PRL-u [SONDA] pixabay.com

Od poniedziałku (25 stycznia) do piątku (29 stycznia) na naszej stronie internetowej możesz głosować na najpopularniejsze kosmetyki z PRL-u. Weź udział w sondzie i zdecyduj, który z nich zasługuje na miano najbardziej kultowego.

W PRL-u sklepowe półki świeciły pustkami. Trudno było o jedzenie czy ubrania. Nie inaczej sytuacja przedstawiała się w przypadku kosmetyków. Te, które mogliśmy kupić, nie były najwyższej jakości, a jednak wciąż mamy do nich sentyment. Bo kto z nas nie używał szarego mydła i szamponu familijnego? Za którymi kosmetykami z tamtej epoki tęsknicie najbardziej?

Najbardziej kultowy kosmetyk z PRL-u to:

Dezodorant Impulse

To jeden z najpopularniejszych dezodorantów dla kobiet. Dostępne były różne rodzaje i zapachy. Którego używałyście najchętniej?

Krem Nivea

Kogo z nas mama nie smarowała zimą kremem Nivea? Pewnie wielu z nas używa go do dziś. Zmieniło się jedynie jego opakowanie.

Fot. Wikimedia Commons/Nivea2009

Mydło Tukan

Czyli mydło toaletowe popularne. To prawdziwy rarytas i odmiana dla wszystkich, którzy na co dzień używali zwykłego szarego mydła.

Fot. pixabay.com

Pasta do zębów Pollena

Jeśli chodzi o pasty do zębów, to zbyt wielkiego wyboru nie było. Dla dzieci dostępna była pasta owocowa, a dorośli musieli zadowolić się klasyczną miętową.

Fot. pixabay.com

Perfumy Pani Walewska

Prawdziwa kobieta musiała mieć w swojej kosmetyczce te perfumy! O charakterystycznym fioletowym flakoniku z pewnością marzyła niejedna z nas. W zestawie można było kupić także krem.

Płyn po goleniu Consul

Panowie mieli nieco łatwiej. W ofercie było kilka rodzajów płynów po goleniu. Jednym z nich był właśnie Consul. Niektórzy woleli wodę firmy Brutal lub Wars.

Płyn po goleniu ogórkowy

Ale dużą popularnością cieszył się też płyn ogórkowy. Podobno nie było nic lepszego…

Szampon familijny

Popularny szampon, którego używać mogła cała rodzina. Sprzedawano go w charakterystycznej niebieskiej butelce z rodziną na etykiecie.

Szare mydło

Kto z nas nie używał popularnego „Białego Jelenia”? Można się nim było nie tylko umyć, ale także wykorzystać go zamiast proszku do prania.

Fot. Wikimedia Commons/ Paweł1995

Woda brzozowa

Używana była do płukania włosów. Miała gwarantować zdrowe i błyszczące włosy.

 

A może używaliście jakichś innych kosmetyków?

Więcej: