Muzyka filmowa już w piątek 23 września opanuje Toruń

Muzyka filmowa już w piątek 23 września opanuje Toruń materiały prasowe

Spotkanie z muzyką tworzoną na potrzeby kina to zawsze niezwykłe wydarzenie. Dzieła nawiązujące stylistyką do wielkich mistrzów klasyki zawsze są gorąco przyjmowane przez publiczność. Tym razem zachwycą nas motywy z m.in. filmów Gwiezdne Wojny, Gladiator, James Bond.

Na scenie poza niezrównanym interpretatorem amerykańskiej muzyki filmowej dyrygentem Maciejem Sztorem, pojawią się także wokaliści – Patrycja Gola oraz Janusz Szrom.

Zaproszony do Torunia dyrygent Maciej Sztor kolekcjonuje oryginalne partytury amerykańskich kompozytorów, tworzy i realizuje własne projekty w całej Polsce, może się również poszczycić specjalnym listem z gratulacjami od samego Johna Williamsa za propagowanie jego muzyki filmowej w Polsce.

Wokaliści, którzy pojawią się na scenie to wybitni artyści występujący na scenach całej Polski. Patrycja Gola współpracowała m.in. z Budka Suflera, Varius Manx, Perfect, Edytą Górniak, Ewą Bem, Adamem Sztabą. Znana jest z występów  jako muzyk sesyjny w „Idolu” czy „Tańcu z Gwiazdami”. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych.Janusz Szrom poza śpiewaniem zajmuje się także kompozycją, aranżacją oraz nauczaniem. W 2014 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki muzycznej. Nagrał wiele płyt z czego dwa spośród jego albumów otrzymały status złotej płyty: "Straszni Panowie Trzej" oraz "Pogadaj ze mną".  

23.09.2016 r., godz. 19:00, Sala Koncertowa CKK Jordanki

Patrycja Gola /wokal/
Janusz  Szrom /wokal/
Maciej Sztor /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Patronem medialnym koncertu jest Radio ZET Gold.

Więcej: