Ministerstwo Spraw Wycieczkowych 6-10 czerwca

Ministerstwo Spraw Wycieczkowych 6-10 czerwca Radio ZET Gold

W kolejnym tygodniu z MSW zwiedziliśmy kilka ciekawych lokalizacji w Polsce i za granicą. Karolina Kowalska zabrała Słuchaczy Radia ZET Gold do Porto, Sopotu, Pragi, Marsylii i na Mierzeję Helską.

Jakie jest moje ulubione miasto na starym kontynencie? Po długich przemyśleniach doszłam do wniosku, że portugalskie PORTO. To miejsce z duszą, położone nad Oceanem Atlantyckim. Co rzuca się w oczy jako pierwsze? Setki niszczejących budynków i niepowtarzalne graffiti na prawie każdej ścianie, tworzące wyjątkowy klimat.

Wtorek przeznaczyłam na popularną polską lokalizację – Sopot. To urocze miasto w Trójmieście, które warto odwiedzić, najlepiej jeszcze poza sezonem. Latem możecie nie znaleźć tam miejsca nie tylko do spania, ale też plażowania.

We środę wybraliśmy się do czeskiej Pragi, jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Dlaczego warto tam pojechać? Po pierwsze, jest blisko (z Warszawy to ok. 600 km). Po drugie, to bardzo przyjazne miasto, w którym zachwyca nie tylko architektura, ale też ludzka życzliwość. Po trzecie, kradnie serca budowlami, pięknym, dużym Starym Miastem i kolorami. To miasto wręcz idealne do zwiedzania, a większość miejsc wartych uwagi, znajduje się od siebie w niewielkiej odległości.

Kolejny dzień to wycieczka do Marsylii, gospodarza Euro 2016, w którym Polska zagra z Ukrainą. W tym miejscu na południu Francji warto zatrzymać się na co najmniej weekend. W końcu Marsylia jest drugim po Paryżu największym miastem we Francji.

Na koniec tygodnia zaproponowałam wyjazd na najdłuższy polski półwysep – Mierzeję Helską. To jeden z najciekawszych rejonów polskiego wybrzeża. Jak dla mnie z najładniejszymi w Polsce plażami. Latem jest tam naprawdę, co robić i to ulubione miejsce tych, którzy kochają sporty wodne. Z jednej strony otwarte morze z piaszczystymi, często pustymi plażami, z drugiej - ciepła i płytka Zatoka Pucka, gdzie możemy spróbować swoich sił na różnego rodzaju deskach do pływania. 

Zobaczcie zdjęcia z tych niezwykłych miejsc.

Ministerstwo Spraw Wycieczkowych w Radiu ZET Gold od poniedziałku do piątku po 10:00!

Więcej: