Ministerstwo Spraw Wycieczkowych 30 maja - 3 czerwca

Ministerstwo Spraw Wycieczkowych 30 maja - 3 czerwca Radio ZET Gold

Czerwiec w Ministerstwie Spraw Wycieczkowych zaczął się pod znakiem wycieczek małych i dużych. Karolina Kowalska, dziennikarka i podróżniczka, zawędrowała do województwa lubelskiego, parków rozrywki z okazji Dnia Dziecka, Torunia oraz na grecką wyspę Kefalonię i do francuskiej Nicei.

W poniedziałek zawędrowaliśmy do województwa lubelskiego i na Roztocze. Warto odwiedzić tam nie tylko miasta jak Lublin, Zamość czy Kazimierz Dolny, ale skorzystać z setek tras rowerowych czy rzek, na których można uprawiać turystykę kajakową. Jak np. szlak rowerowy łączący Pogórze Przemyskie z Mazurami, którego najbardziej atrakcyjna część przebiega przez województwo lubelskie.

We wtorek propozycja na dalszą wycieczkę. Grecja i jej przepiękne wyspy. Wybór jest ogromny – te najczęściej odwiedzane Kreta, Korfu, Rodos, Zakyntos, Kos czy Santorini. Ja proponuje Wam Kefalonię! To największa wyspa w archipelagu wysp jońskich. Można ją objechać samochodem w jeden dzień, bo ma powierzchnię ok. 780 km².

Środa to Dzień Dziecka. Polska oferta w kontekście parków rozrywki czy miejsc, gdzie można się uczyć i poznawać świat poprzez zabawę, jest coraz bogatsza. Ponieważ są ich w naszym kraju steki, skupię się na kilku w różnych częściach Polski.

Z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w czwartek zaproponowałam jedno z miast gospodarzy, w których zagra polska reprezentacja. Na pierwszy ogień poszła Nicea, gdzie 12 czerwca Polska zmierzy się z Irlandią Północną. Nasi piłkarze mają wiele szczęścia, że grają w tej malowniczej miejscowości usytuowanej w Alpach Nadmorskich. Wspominam to miasto z ogromną sympatią, bo atmosfera panująca tam, jest iście wakacyjna.

Piątek to Toruń, który w przeciwieństwie do Warszawy, Gdańska, czy innych historycznych miast, nie doznał wielu zniszczeń w czasie II wojny światowej i dlatego jego światowej rangi dziedzictwo jest autentyczne. Miasto ma do zaoferowania wiele, także poza tradycyjnym zwiedzaniem i poznawaniem walorów historycznych, artystycznych i architektonicznych, uznanych za wysokiej klasy wartość historyczną. 

Zobaczcie zdjęcia z tych niezwykłych miejsc.

Ministerstwo Spraw Wycieczkowych w Radiu ZET Gold od poniedziałku do piątku po 10:00!

Więcej: