Ministerstwo Spraw Wycieczkowych 23-27 maja

Ministerstwo Spraw Wycieczkowych 23-27 maja Radio ZET Gold

W ostatnim tygodniu maja Karolina Kowalska, dziennikarka i podróżniczka zaprosiła do odwiedzenia trzech miejsc zlokalizowanych w Polsce i jednego w Europie.

W poniedziałek zawędrowaliśmy aż pod samą czeską granicę w Góry Bialskie. Często nazywane Śląskimi Bieszczadami. Co jest tam wyjątkowego? Natura! W bujnych lasach napotkać można rzadkie w Sudetach głuszce i cietrzewice, które są w Polsce pod ścisłą ochroną. Ewenementem Gór Bialskich jest też specyficzny mikroklimat. Panuje tu surowa aura wysokogórska, a śnieg utrzymuje się do późnej wiosny. 

We wtorek z okazji Europejskiego dnia Parków Narodowych zwiedziliśmy wirtualnie Kampinos - świetną lokalizację na wycieczki wiosną i latem. Można się tam wybrać na 3 sposoby – pieszo, rowerem lub konno! Do dyspozycji turystów jest ok. 360 km tras. Obszar parku został uznany przez Parlament Europejski za ostoję ptaków o randze europejskiej i nadano mu rangę rezerwatu biosfery UNESCO.

Środa to propozycja lokalizacji położonej poza granicami Polski. Gdy nie macie czasu na zbyt długie podróżowanie, warto wybrać Austrię! Świetnym pomysłem jest podróż wzdłuż pięknego i modrego Dunaju! Z pewnością jak Jonatan Strauss ulegniecie urokom, terenów okalających rozlewiska, jednej ze słynniejszych w świecie rzek.

W piątek zaprosiłam do Gdowa w województwie małopolskim. To świetne miejsce na rekreację, oddalone o jedyne 30 km od Krakowa. Rodowód Gdowa sięga czasów prehistorycznych, a pierwsza osada na tych terenach powstała w XI w. Okolica jest bardzo urokliwa, tereny równinne przeplatające się z pagórkowatymi są idealne na wycieczki rowerowe. Dodatkowy plus to walory środowiska przyrodniczego! Jeśli chcecie wiedzieć. co warto zobaczyć w tych lokalizacjach, a także o czym nie można zapominać podczas wycieczek do tych miejsc, koniecznie posłuchajcie...

Zobaczcie galerię zdjęć z Kampinosu i Gdowa.

Ministerstwo Spraw Wycieczkowych w Radiu ZET Gold od poniedziałku do piątku po 10:00!

Więcej: