„MOMO” premiera z cyklu Teatr Rawa Dzieciom

„MOMO” premiera z cyklu Teatr Rawa Dzieciom

Pierwszy polski spektakl z wykorzystaniem formuły japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai.

Inscenizacja kultowej powieści dziecięcej w nowatorskiej adaptacji, z wykorzystaniem różnorodnych technik teatralnych.

Premiera: 12 listopada 2016 / scena Teatru Gry i Ludzie / Katowice

W ramach kontynuacji cyklu Teatr Rawa Dzieciom , po artystycznym sukcesie „Pierwszego człowieka świata” , zapraszamy na nowy , niezwykły spektakl familijny.

Pewnego dnia do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta przybywa niezwykła dziewczynka: Momo. Ma osiem, a może już dwanaście lat? Trudno to dokładnie powiedzieć. Jednak bardziej osobliwy niż jej wygląd, jest – ukryty talent. Momo posiada bowiem niezwykłą moc, dzięki której potrafi rozwiązywać problemy i łagodzić spory. Dlatego szybko zaskarbia sobie sympatię dorosłych. Dzieci z kolei uwielbiają odwiedzać Momo, bo zna najlepsze zabawy i niczego do nich nie potrzeba, prócz wyobraźni. Radosną codzienność przerywa niespodziewane pojawienie się Szarych Panów. Tajemnicze, mroczne postaci pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców. W mgnieniu oka popielaty cień smutku i pośpiechu spowija całe miasto. Na szczęście Momo zdobywa się na odwagę i stawia czoła sytuacji. Czy uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów? Zapraszamy na spektakl!

„MOMO” to fascynująca historia opowiedziana pięknym, literackim językiem. Sztuka posiadająca nie tylko walory artystyczne, ale także edukacyjno-wychowawcze: promująca pozytywne wartości społeczne i etyczne. Dzięki barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, wykorzystaniu różnorodnych technik teatralnych: teatru lalek, teatru przedmiotu oraz japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai, spektakl jest pełen rozmachu i stanowi wspaniałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

Twórcy:

autor: Michael Ende

autor przekładu: Ryszard Wojnakowski

adaptacja i reżyseria: Hubert Bronicki

muzyka: Paweł Furtek

scenografia: Katarzyna Majchrzak-Żelazo / Bartosz Socha / Krzysztof Pyta

reżyseria światła: Maciej Dziaczko,

występuje: Ewa Kubiak

Spektakl powstał przy wsparciu ze środków budżetowych Miasta Katowice i Samorządu Województwa Śląskiego.

Premiera: 12 listopada 2016 o godz. 17:00 – scena Teatru Gry i Ludzie w Katowicach /al. Niepodległości 2a/– wstęp wolny za okazaniem zaproszenia

Kolejny spektakl: 13 listopada 2016 o godz. 16:00 – scena Teatru Gry i Ludzie w Katowicach /al. Niepodległości 2a/ – bilety: 16 pln – pojedynczy / 48 pln – rodzinny; rezerwacje: +48 501 395 069 / rezerwacja@gryiludzie.pl

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Teatru Rawa: www.teatrrawa.pl

Więcej: