Los Potatos w New York

Los Potatos w New York

18. 03.2016 (piątek)

Start godz. 20:00

LOS POTATOS to zespół pochodzący z Łodzi, powstał w 1999 roku. Tworzą go: Daniel Frontczak (git,voc), Krzysztof Baranowicz (hammond, piano), Szymon Banasik (dr), Benedykt Bartczak (bas).

LOS POTATOS gra Bluesa, wzorując się na "czarnych" artystach, w szczególności ceni sobie Muddy Watersa, B.B. Kinga, Willy Dixona, Buddy Guya i J.L. Hookera. Ich muzykę określić można jako Chicago z elementami R&Bluesa. Zespół współpracuje także z sekcją dętą (sax, puz, tr). Zespół koncertował na wielu festiwalach w Polsce m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Pilawą itp. oraz za granicą (Szwecja, Holandia, Francja). Doskonale sprawdza się na koncertach klubowych, cyklicznie występując w STEREO KROGS, IRON HORSE, LIZARD KINGU TAJ MAHALu oraz wielu innych "budach", gdzie króluje blues. Gra także duże imprezy plenerowe, na których potrafi rozgrzać nawet najbardziej "opornych" słuchaczy. Świetnie sprawdza się także na imprezach eventowych, poszerzając repertuar o utwory z całego świata, swobodnie czując się w każdym gatunku muzycznym. Energetyczna dawka bluesa, w połączeniu z rzadko prezentowaną na polskich scenach ortodoksyjną czarną odmianą tego gatunku wywiera na słuchaczach niezapomniane wrażenie, a muzykom sprawia satysfakcję i radość z grania.

Zaproszenia na koncert LOS POTATOS do wygrania w programie Marka Kowalczuka "Przeboje na druga zmianę" lub za okazaniem visy.

Visa do nabycia w dniu koncertu w cenie 10 zł

Więcej: