Kwadrans Akademicki w Radiu ZET Gold

Kwadrans Akademicki w Radiu ZET Gold pixabay.com

Zapraszamy na Kwadrans Akademicki w Radiu ZET Gold powstający we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Chcesz wiedzieć, co dzieje się na uczelni, poznać ciekawostki dotyczące UMK? Słuchaj programu Kwadrans Akademicki w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 8:00.

Rozmowa z profesorem Stanisławem Kasjanem - prodziekanem do spraw studenckich Wydziału Matematyki i Informatyki oraz profesorem Przemysławem Nehringiem - dziekanem elektem Wydziału Filologicznego. Rozmowa o współpracy ścisłowców i humanistów. 

Rozmowa z doktorem habilitowanym Jackiem Matulewskim z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. Okazją do rozmowy jest 30 lat nieprzerwanej działalności Podyplomowego Studium Programowania i Zastosowań Komputerów.

Rozmowa z Maciejem Szatkowskim kierownikiem Centrum Kultury Języka Chińskiego UMK na temat nowego kierunku na UMK- Kultura Dalekiego Wschodu.

Rozmowa z doktor habilitowaną Małgorzatą Federowicz-Kruszewską, doktor Natalią Pamułą Cieślak i Przemysławem Krysińskim z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii UMK na temat nowego kierunku na toruńskiej uczelni - Architektury Informacji.

Rozmowa z prof. Romanem Czają z Instytutu Historii i Archiwistyki UMK na temat 550-lecia podpisania II pokoju toruńskiego.

Rozmowa z prof. Jarosławem Dumanowskim o kulinarnych atrakcjach podczas 16. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Rozmowa z prof. Andrzejem Niedzielskim z Centrum Astronomii UMK, koordynatorem zespołu polskich naukowców zaangażowanych w światowy projekt budowania największego teleskopu E-ELT.

Rozmowa z dr. Robertem Skibą oraz studentami Wydziału Matematyki i Informatyki UMK nt. przyznanych im grantów naukowych.

Rozmowa z prof. Leszkiem Dziawgo nagrodzonym Medalem Kopernika.

Rozmowa z doktorem hab. Arturem Dudą o Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych Klamra 2016.

Rozmowa z prof. Józefem Szudy oraz Anną Szkulmowską o obchodach 70-lecia Instytutu Fizyki UMK.

Rozmowa z Kingą Nemehre-Czachowską, koordynatorką programu Absolwent UMK o Karcie Absolwenta.

Rozmowa z Katarzyną Rogalską, o obchodach Dni Darwina na UMK.

Rozmowa z Kanclerz UMK Justyną Morzy o corocznych obchodach Święta Uniwersytetu.

Rozmowa z dr Kathariną Boguslawski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, stypendystką prestiżowego Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship.

Rozmowa z prof. Elżbietą Basiul, dziekanem Wydziału Sztuk Pięknych UMK, o jubileuszu 70-lecia WSP.

Rozmowa o festiwalach UMK - Afryka Reggae Festival, AST Klamra, Jazz Od Nowa Festiwal - z Maurycym Męczekalskim, dyrektorem Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa".

PODSUMOWANIE ROKU 2015 I PLANY NA 2016 - ROZMOWA Z REKTOREM UMK, PROF. ANDRZEJEM TRETYNEM

Więcej: