Kulturalne Serca na Choinkę

Kulturalne Serca na Choinkę Radio ZET Gold

Fundacja Radia ZET oraz Radio ZET, Radio ZET Gold i Radio ZET Chilli wraz z Mazowieckim Instytutem Kultury zorganizowała przedświąteczną akcję charytatywną „Kulturalne Serca na Choinkę”, w której dziennikarze stacji oraz zaprzyjaźnione gwiazdy malowały ozdoby choinkowe. Autorskie prace zostaną wystawione na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Radia ZET. 

W akcji malowania bombek wzięli udział dziennikarze i prezenterzy Radia ZET Gold: Magda Kasperowicz, Jerzy Piasny, Alicja Bendkowska, Joanna Boruc i Ryszard Rembiszewski, a także: Beata Pawlikowska, Beata Sadowska, Szymon Majewski, Marcin Wojciechowski, Gabi Drzewiecka. Dołączyli do nich znani i lubiani: Grażyna Wolszczak, Ewa Wencel, Jarosław Boberek i muzycy zespołu Pectus. Ozdoby choinkowe, które namalowały gwiazdy, będą wystawione na aukcję internetową, która potrwa od 15 do 22 grudnia. Do każdej będą dołączane certyfikaty autentyczności podpisane przez autorów prac. Partnerem akcji „Kulturalne Serca na Choinkę” jest Mazowiecki Instytut Kultury. Akcję wpierają Radio ZET, Radio ZET Gold i Radio ZET Chilli.

Fundacja Radia ZET rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku. Pomaga dzieciom z wadami serca, finansuje kosztowne operacje, nowatorskie zabiegi, jak np. wszczepienie sztucznej komory serca najmłodszemu dziecku w Polsce, wspiera też kliniki i oddziały kardiochirurgii i kardiologii dziecięcej. Fundacja pomaga również ofiarom wypadków i klęsk żywiołowych. Zorganizowała m.in. akcję pomocy na rzecz ofiar katastrofy w kopalni „Wujek”, jaka miała miejsce we wrześniu 2009 r., a gdy wiosną 2010 r. Polskę spustoszyła powódź, Fundacja błyskawicznie przeprowadziła zbiórkę na rzecz powodzian. Więcej na www.fundacjaradiazet.pl. 

Więcej: