Kultura Dostępna w kinach

Kultura Dostępna w kinach

7 stycznia  rozpocznie się III edycja projektu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Dostępna w kinach”, w ramach której w każdy czwartek o godz. 18:00, we wszystkich kinach sieci Helios w całej Polsce oraz Kinie Iluzjon w Warszawie, odbywają się specjalne pokazy filmowe z biletami po 10 złotych. W III edycji, która trwać będzie do końca kwietnia, zobaczymy, m.in.: „Karbala”, „Król Życia”, „Ziemia Obiecana”, „Demon”, „Czerwony Pająk”, „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”.

Projekt Kultura Dostępna w kinach w 2015 roku umożliwił szerokiej publiczności dostęp do nowych i docenianych polskich filmów. Widzowie we wszystkich kinach w całej Polsce co czwartek mogli zobaczyć m.in. „Bogów”, „Idę” czy „Ziarno prawdy” w przystępnej cenie - 10 złotych za bilet. W nowej edycji projektu w 2016 roku zobaczymy m.in. najnowsze produkcje nagradzane na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Projekt jest częścią programu Kultura Dostępna realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Program ma na celu niwelowanie barier w dostępie do kultury, w tym bariery ekonomicznej.

Więcej na www.kulturadostepna.pl.

Więcej: