Których języków obcych uczymy się najchętniej? [SONDA]

Których języków obcych uczymy się najchętniej? [SONDA] pixabay.com

Od poniedziałku (23 maja) do piątku (27 maja) na naszej stronie internetowej możesz głosować na najpopularniejsze języki obce. Weź udział w sondzie i zdecyduj, którego z nich nauczyłbyś się najchętniej.

Ponad połowa Polaków deklaruje, że zna przynajmniej jeden język obcy. A jak idzie nam nauka tych języków? Czy któregoś z nich uczymy się chętniej niż pozostałych? Zagłosuj w naszej sondzie!

Którego języka obcego nauczyłbyś się najchętniej?

Według badań przeprowadzonych w maju 2015 roku przez TNS Polska, ponad jedna trzecia Polaków (38%) zna jeden język obcy, dwa – 15%, a trzy – zaledwie 3%. Aż 44% badanych nie zna żadnego języka obcego. Wśród najpopularniejszych języków jest angielski. Ten na poziomie podstawowym zna 57% badanych. Drugim jest język rosyjski, a trzecim – niemiecki. Polacy w mniejszym stopniu znają francuski, hiszpański i włoski. Eksperci podkreślają, że warto uczyć się także języków trudnych i mało popularnych. Znajomość japońskiego, norweskiego czy arabskiego z pewnością będzie cenną umiejętnością dla pracodawców. Trzeba też pamiętać, że najwięcej osób na świecie posługuje się językiem chińskim. Znajomość języka obcego może się przydać w różnych momentach naszego życia. Ponad 40% Polaków znalazło się kiedyś w sytuacji, w której żałowało, że nie zna języka obcego.

 

A jak jest w przypadku naszych Słuchaczy?

Więcej: