Które formy aktywnego wypoczynku lubimy najbardziej? [SONDA]

Które formy aktywnego wypoczynku lubimy najbardziej? [SONDA] pixabay.com

Od poniedziałku (30 maja) do piątku (3 czerwca) na naszej stronie internetowej możesz głosować na ulubione dyscypliny sportowe, które można uprawiać na świeżym powietrzu. Weź udział w sondzie i zdecyduj, które z nich lubisz najbardziej.

Wiosna w pełni. Piękna pogoda zachęca nas do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale warto wybrać aktywny wypoczynek. Lubicie biegać, grać w piłkę, a może jeździć na rowerze? Zagłosujcie w sondzie!

Które formy aktywnego wypoczynku lubisz najbardziej?

Nie od dziś wiadomo, że Polacy uwielbiają sport… oglądać. Piłka nożna, siatkówka czy skoki narciarskie mają rzesze fanów, którzy regularnie zasiadają przed telewizorami. Ale czy lubimy sami sport uprawiać? Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska we wrześniu 2015 roku wynika, że regularnie trenuje jedna trzecia Polaków, a tyle samo osób z aktywnością fizyczną nie ma nic wspólnego. Najchętniej wybieramy jazdę na rowerze (53% aktywnych fizycznie), bieganie (33%) oraz pływanie (29%). Wśród sportów drużynowych największym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna (17%). W siatkówkę – mniej lub bardziej regularnie – gra 8% Polaków, a w koszykówkę - 3%. Zdecydowanie chętniej sport uprawiają mężczyźni.

 

A jak jest w przypadku naszych Słuchaczy? 

Więcej: