Krasnale znów opanują Wrocław!

Krasnale znów opanują Wrocław!

Wszystkich Wrocławian serdecznie zapraszamy na Wrocławski Festiwal Krasnoludków, który odbędzie się 18 i 19 września w Ogrodzie Staromiejskim koło Teatru Lalek.

Festiwal tradycyjnie rozpocznie Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków, która wyruszy w piątek 18 września o godzinie 10.00 z Rynku, by o 10.30 w Ogrodzie Staromiejskim zainaugurować dwudniowe szaleństwo. Zapraszamy serdecznie do przemarszu!  

Pierwszego dnia odbędą się: konkurs plastyczny, warsztaty plastyczne, wokalne, taneczne, parateatralne. Drugiego dnia atrakcji będzie jeszcze więcej. Od 11.00 na scenie letniej będą odbywały się przedstawienia teatralne, a o 11.30 do Ogrodu zawita Bajkobus. Tego dnia rozegrana zostanie także gra miejska pt. „KrasnaLove Jedzonko”. Temat zdrowego żywienia będzie dominował we wszystkich sobotnich wydarzeniach, bo krasnale postanowiły włączyć się do akcji zdrowego żywienia małych wrocławian. Odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci oraz spotkania z panią dietetyk. Oczywiście będzie też dużo zabaw ruchowych na świeżym powietrzu!

Co trzeba zrobić, by zagrać? To proste, wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 4 osób), w której jest przynajmniej jedna osoba pełnoletnia i jedno dziecko w wieku do 15 lat. Następnie należy przesłać zgłoszenie pod adresem zapisy@exploring.pl. Zgłoszenia zawierające listę uczestników, wiek oraz jeden telefon kontaktowy można wysyłać już teraz! Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 15 września lub po wyczerpaniu limitu miejsc w grze (max 40 drużyn).

Na zakończenie festiwalu trochę strawy dla ducha - o 18.30 we Wrocławskim Teatrze Lalek wystąpi kabaret Neo-Nówka i zespół muzyczny Żarówki w programie „Pielgrzymka do miejsc śmiesznych”. A że śmiech to samo zdrowie, wiedzą wszyscy! Szczegóły programu, informacja o zapisach na warsztaty oraz biletach na kabaret na stronie www.festiwal.krasnale.pl. Wstęp na wydarzenia w Ogrodzie Staromiejskim jest bezpłatny.

 

Zaprasza Radio ZET Gold!

Więcej: