Kraków: Profesor Wiolinek i dziwny dzwonnik

Kraków: Profesor Wiolinek i dziwny dzwonnik

Śpiewam, tańczę dyryguję
dźwiękiem leczę i czaruję!
Tysiąc pomysłów moja głowa ma,
bo Profesor Wiolinek to ja!

Opera Krakowska zaprasza najmłodszych słuchaczy Radia ZET Gold wraz z rodzicami na cykl spotkań z Profesorem Wiolinkiem.

Na prośbę Dyrektora Opery, Profesor powraca do Krakowa aby rozwiązywać nietypowe kłopoty operowego świata. Pomoże między innymi w odnalezieniu wielkiej partytury Krainy Muzyki, w której zawarte są wszystkie tajemnice świata dźwięków. Bez niej, nie słychać żadnych melodii a kraina pogrąża się w głuchej ciszy. Na szczęście Profesor Wiolinek potrafi czarować, leczyć muzyką, rozwiązywać najtrudniejsze z kłopotów i… rozmawiać z psotnym Duchem.

Wspólnie z widzami wyruszają w muzyczną podróż do Paryża. Kogo spotkają po drugiej stronie zegara, jakie przygody ich czekają i czy odnajdą porozrzucane poszczególne stronice partytury? 

Na przygodę z cyklu o Profesorze Wiolinku zapraszamy dzieci w wieku 4-9 lat:
27 września, godz. 10.00 i 12.00
28 września, godz. 10.00 i 12.00

Podczas spektaklu edukacyjnego dzieci poznają m.in. historię opery paryskiej i katedry Notre Dame, budowę i dźwięk dzwonów rurowych i innych instrumentów perkusyjnych. Będą mogły także spróbować zagrać na scenie. Na młodych widzów czeka także wiele innych muzycznych atrakcji.

Na spektakl zaprasza: Radio ZET Gold Kraków.

Więcej: