503 Service Unavailable

Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable

XID: 3301084741

Kobiety pobiegły we Wrocławiu

Kobiety pobiegły we Wrocławiu

23 kwietnia w Parku Szczytnickim obok Hali Stulecia odbył się Bieg Kobiet. W tej wyjątkowej imprezie wzięło udział 1200 uczestniczek, które biegły w szczytnym celu - aby szerzyć profilaktykę przeciwko nowotworom piersi. Na miejscu nie mogło zabraknąć ekipy Radia ZET Gold - patrona medialnego.

ZAWSZE PIER(w)SI to biegowa impreza dedykowana wszystkim paniom bez względu na wiek i o różnym poziomem kondycji fizycznej. Zdaniem organizatorki biegu, Marzeny Michalec, nie to jest najważniejsze.

Jesteśmy tu po to by powiedzieć sobie - czy badałaś swoje piersi. Jest to przekaz bardzo konkretny. Chodzi o to by Paniom obudziła się świadomość do tego aby badały swoje piersi. Nie są najważniejsze nasze czasy i nie jest najważniejsza frekwencja, ale żeby wieść się po całej Polsce i jej granicami rozniosła a propos profilaktyki przeciwko nowotworom piersi. Bo przecież zawsze pier(w)si - wyjaśnia Marzena Michalec.

Na miejscu Panie rozgrzewały się do biegu przy muzyce, także na żywo dzięki Torres Art Studio - dj Juanky’s Power oraz akompaniamencie znanego Kubańczyka: Jose Torresa.  Odbyły się również konkursy z nagrodami dla uczestniczek.  Na miejscu pojawili się także studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy zaprezentowali „trening” z samobadania piersi na fantomach, co wzbudziło spore zainteresowanie, szczególnie u męskiej części kibiców.

Na miejscu obecna była także ekipa Radia ZET Gold. Przygotowaliśmy specjalnie dla uczestniczek biegu 280 kg pysznych i soczystych jabłek. Każda z Pan, która brała udział w biegu otrzymała od nas dawkę witamin.

Wyniki dostępne tutaj: https://www.facebook.com/biegkobietwroclaw/?fref=ts

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji oraz zdjęć  z imprezy!

Więcej: