Kilometry Dobra

Kilometry Dobra

Już we wtorek 1 marca 2016 inauguracją w Leszczynach o godz 14:00 rozpocznie się ogólnopolska akcja Kilometry Dobra i będzie trwała prze trzy miesiące czyli do 5 czerwca 2016, kiedy to nastąpi uroczysty finał.

Grupa Biegowa Luxtorpeda wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzież Niepełnosprawnej "JESTEM" bierze udział w kampanii, która wspierać będzie dalsze funkcjonowanie i rozwój sekcji lekkoatletycznej MŁODA LUXTORPEDA.

Kampania KILOMETRY DOBRA pomoże zebrać środki na:
- wsparcie sportu dzieci i młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej poprzez funkcjonowanie i rozwój Młodzieżowej Sekcji Lekkoatletycznej Młoda Luxtorpeda
- rozwój sekcji Olimpiad Specjalnych działających przy Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach oraz dofinansowanie zajęć z dogoterapii/hipoterapii

O co w tym chodzi? Głównym celem KILOMETRÓW DOBRA jest zbiórka pieniędzy na cele, które określają wszystkie organizacje uczestniczące w akcji (37 miast w Polsce), a następnie podział zebranych środków pomiędzy te właśnie instytucje.

Będzie to III edycja KILOMERÓW DOBRA. Do tej pory odbyły się dwie edycje kampanii. W 2015 roku w akcji wzięło udział 30 organizacji. Zebrano 1,1 mln złotych. Podczas uroczystego finału pieniądze zostały ułożone w węża z monet o długości 25km.
Głównym Organizatorem Kilometrów dobra jest Polski Instytut Filantropii http://kilometrydobra.pl/.

Jak to działa? Zbierane są systematycznie pieniądze – złotówki, dwuzłotówki, pięciozłotówki. Warunek jest jeden: trzeba to robić codziennie. Następnie te wszystkie monety klejone są na taśmie w kilometry pieniążków i 5 czerwca 2016 nastąpi próba pobicia rekordu Guinessa jednocześnie w różnych miastach Polski.

Formy zbierania datków będą dwie:
- przelew na konto, 37 2030 0045 1110 0000 0242 8610 (z dopiskiem: ”Kilometry Dobra”)
- gotówka wrzucana do specjalnie oznakowanych i zabezpieczonych puszek.
Puszki znajdą się wszędzie, gdzie to możliwe: na imprezach, w sklepach, bibliotekach, stacjach benzynowych, różnego rodzaju wydarzeniach sportowych i kulturalnych. 

GB Luxtorpeda oraz Stowarzyszenie „JESTEM” zapraszają wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do akcji poprzez:
- wsparcie finansowe (1 złotówka = 2,3 cm kilometrów!!!)
- przyłączenie się do wspólnej akcji zbierania w formie wolontariatu
- udostępnianie informacji o tym wydarzeniu.

Organizacje biorące udział w akcji na terenie Gminy Czerwionka-Leszczyny to:
Stowarzyszenie Grupa Biegowa „LUXTORPEDA” CZERWIONKA i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „JESTEM”

Wszelkie informacje zarówno dotyczące KILOMETRÓW DOBRA jak i możliwości aktywnego włączenia się do niej można uzyskać pod numerem telefonu +48 532 915 395 oraz adresem mailowym: kilometrydobra@gbluxtorpeda.org.

Więcej: