KRAKÓW: WYRUSZAMY NA WAKACJE!

KRAKÓW: WYRUSZAMY NA WAKACJE!

Jeśli lubicie przygody i nieznane historie sprzed lat, zapraszamy w każdy poniedziałek na wędrówkę po malowniczych zakątkach Małopolski!

W najbliższych tygodniach przedstawimy Wam atrakcje Małopolskiego Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej.

Kraków, Tarnów, Gorlice, Nowy Sącz, Limanowa, oraz Beskid Niski jakich nie znacie!

Ruszajcie z nami!

NA SZLAKU FRONTU WSCHODNIEGO I WOJNY ŚWIATOWEJ W MAŁOPOLSCE

Robii się coraz upalniej, pogoda dopisuje, a wakacje tuż… tuż…. Rozglądamy się więc po okolicy i rekomendujemy Wam miejsca warte odwiedzenia. Uznaliśmy, że warto zachęcić was do wędrówki  po Małopolsce Szlakiem Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, prowadzącym do miejsc, które 100 lat temu odegrały znaczącą rolę dla losów Wielkiej Wojny.Podróżując wzdłuż szlaku, można zobaczyć pamiątki tamtych czasów: forty Twierdzy Kraków, krakowskie Oleandry, z których wyruszyła I Kampania Kadrowa, muzea oraz liczne cmentarze wojenne zaprojektowane przez wybitnych, ówczesnych artystów. Na trasie znalazły się również dawne obiekty wojskowe, np. koszary, siedziby sztabów walczących armii, szpitale wojskowe, ślady okopów i innych umocnień polowych. Więcej informacji o Szlaku Frontu Wschodniego I wojny Światowej w Małopolsce na stronie www.szlakpierwszejwojny.visitmalopolska.pl lub www.PierwszaWojna.info

·   TWIERDZA KRAKÓW:

Wędrówkę po szlaku warto rozpocząć w Krakowie od Twierdzy Kraków. Twierdza odegrała ważną rolę w bitwach stoczonych pod koniec 1914 r. na północ i na południe od stolicy Małopolski. 

·   SZLAKIEM WIELKICH BITEW

W kolejnym odcinku prezentujemy Wam wielkie bitwy w Małopolsce pod Gorlicami i Limanową oraz unikatowe w skali świata nekropolie.

·   FRONT WSCHODNI WŚRÓD SKAŁ

Małopolski Instytut Kultury i Radio ZET Gold witają na Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. Tym razem zapraszamy na Jurę Krakowsko-Częstochowska. To tu między skałami, u podnóża średniowiecznych warownych zamków, szlify bojowe zdobywali legioniści Józefa Piłsudskiego.

·  NA WSCHÓD OD KRAKOWA

Małopolski Instytut Kultury i Radio ZET Gold  polecają wędrówkę Małopolskim Szlakiem Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. Historia mało znana, a równie fascynująca jak to co działo się podczas Wielkiej Wojny na zachodzie. W tym odcinku skupimy się na miejscach godnych odwiedzenia i wydarzeniach rozgrywających się na wschód od Krakowa: w Krakowie i okolicach, Wieliczce czy Niepołomicach.

· KADRÓWKA-LEGENDA LEGIONÓW POLSKICH

Małopolski Instytut Kultury oraz Radio ZET Gold po raz kolejny witają na Szlaku Frontu Wschodniego I wojny Światowej. Nie można mówić o tym szlaku bez innego szlaku: Pierwszej Kompanii Kadrowej. Marsz legionistów Józefa Piłsudskiego z krakowskich Oleandrów przez Michałowice, Miechów, Książ Wielki do Kielc stał się mitem założycielskim nie tylko legionów ale i całej naszej państwowości.

Więcej: