Już w tę sobotę zagra „Biznesowa Liga Pomocy”

Już w tę sobotę zagra „Biznesowa Liga Pomocy”

W tegorocznej, trzeciej edycji meczu charytatywnego, organizowanego przez IQ Sport Advisory Group, Magellan S.A. i Urząd Miasta Łodzi, przedsiębiorcy i znani piłkarze zagrają dla podopiecznych Fundacji Gajusz.

W pomoc dzieciakom, których „dzieciństwo jest o całe życie za krótkie” zaangażowało się kilkadziesiąt firm i instytucji, które w zamian za wpłacenie darowizny na konto fundacji mogą wystawić swoich zawodników. Przedsiębiorców na boisku wesprą znani sportowcy - BLP2015 to niepowtarzalna okazja by zobaczyć na boisku takie gwiazdy jak Jarosław Bieniuk, Marcin Robak, Mariusz Stępiński, Joseph Dayo Oshadogan,   Maciej Mielcarz, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Józef Młynarczyk, Piotr Grzelczak, Krzysztof Ostrowski czy Damian Radowicz. Drużyny poprowadzą trenerzy Czesław Michniewicz i Michał Probierz.

Gramy 20 czerwca na Stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. K. Górskiego w Łodzi przy ul. Milionowej 12 (wejście od ul. Kilińskiego). Mecz rozpocznie się o godzinie 14.00, a wcześniej zapraszamy na turniej dziecięcy.

Agenda:

12.00 - 14.00 – Turniej dla dzieci

14.00 – 16.00 – Mecz biznesmeni&gwiazdy sportu

Biznesowej Lidze Pomocy towarzyszyć będzie rodzinny piknik z mnóstwem ciekawych atrakcji. Do wspólnej zabawy zapraszamy od godziny 12.00.

·   Chyba każdy chłopiec marzył, by choć przez chwilę być strażakiem - dzięki uprzejmości Straży Pożarnej będzie można poczuć smak tego zawodu zasiadając za kierownicą czerwonego wozu.

·   Dowiemy się również jak ocalić drugą osobę i jak zając się stłuczonym kolanem. Zdobytym doświadczeniem z zakresu pierwszej pomocy podzielą się z absolwenci Uniwersytetu Medycznego z firmy Medyk Szkolenia.

·   Chcecie wiedzieć, czy słonie potrafią skakać i jak ma imię najmłodszy łódzki tapir? Zapraszamy do stoiska dydaktycznego Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie pracownicy odpowiedzą na Wasze pytania.

·   Koń jaki jest, każdy widzi. A jaka jest Sekcja Konna Straży Miejskiej? Sprawdzicie sami!

·   O edukację ekologiczną zadba Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania MPO Łódź, które wie wszystko i więcej o segregacji odpadów. Na swoim stoisku opowiedzą  jak i dlaczego należy dbać o środowisko.

·   Na Biznesowej Lidze Pomocy aktywni będą nie tylko piłkarze na boisku - na wszystkich czekają zabawy z piłką, nauka koordynacji i zręczności, zajęcia ogólnorozwojowe, a wszystko to dzięki instruktorom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

·   A dla najmłodszych malowanie buziek, konkursy i animacje, bańki mydlane i słodka wata cukrowa!

 

Zapraszamy!

  

Biznesowa Liga Pomocy to piłkarskie spotkanie drużyn biznesmenów i przedsiębiorców reprezentujących rozmaite branże, wspieranych przez gwiazdy sportu. Idea Biznesowej Ligi Pomocy łączy uczestników w szczytnym celu – pomagania najmłodszym.

Dochód z tegorocznego meczu zostanie przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Gajusz, pomagającej nieuleczalnie chorym dzieciom, zapewniając im opiekę hospicyjną w ramach domowego i stacjonarnego hospicjum oraz opiekującej się dziećmi chorymi onkologicznie, przebywającymi w łódzkim szpitalu przy ul. Spornej.

Więcej: