Jubileusz "Nocy i dni" w TVP Seriale

Jubileusz "Nocy i dni" w TVP Seriale YouTube/ZET Gold

Kto namówił Jerzego Antczaka do ekranizacji "Nocy i dni"? Komu Jerzy Bińczycki zawdzięcza rolę Bogumiła? Jakie niedogodności musiał znieść Karol Strasburger zbierając nenufary? Komu zależało na tym, by "Noce i dnie" nie zostały zauważone za zagranicznych festiwalach filmowych? 

Odpowiedzi na te pytania poznamy w programie JUBILEUSZ „Nocy i dni” (em. 9 września 2015, godz. 10.55-11.40). W jubileuszowym spotkaniu reżysera i aktorów z mediami, które będzie na żywo transmitowane w TVP Seriale, wezmą udział m. in.: Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska, Ilona Kuśmierska, Stanisława Celińska, Kazimierz Mazur, Elżbieta Starostecka, Karol Strasburger, Magdalena Zawadzka, Jan Englert.

 Film "Noce i dnie", który powstał dokładnie 40 lat temu, jest jedną z najbardziej utytułowanych produkcji w historii polskiego kina. W 1976 roku był nominowany do Oscara. W tym samym roku, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Jadwiga Barańska zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia - nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. W polskich kinach film obejrzało ponad 22 miliony widzów. Natomiast serial, który premierę miał w 1978 roku, był pokazywany w ponad 40 krajach świata.

Zobaczcie, jak pracę na planie filmowym wspominają aktorzy i reżyser "Nocy i dni".

1. Jadwiga Barańska, Karol Strasburger, Jerzy Antczak

2. Jadwiga Barańska

3. Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska

Więcej: