Jaki jest Twój ulubiony taniec latynoamerykański? [SONDA]

Jaki jest Twój ulubiony taniec latynoamerykański? [SONDA] pixabay.com

Trwa karnawał latino w Radiu ZET Gold! A my pytamy Was o to, jaki jest wasz ulubiony taniec latynoamerykański. Zagłosujcie w naszej sondzie.

Karnawał to czas hucznych zabaw. Na całym świecie organizowane są wielkie imprezy, które co roku przyciągają rzesze turystów. A jeśli impreza, to oczywiście taniec. Najlepiej latynoamerykański. 

Jaki jest Twój ulubiony taniec latynoamerykański?

Do grupy tańców latynoamerykańskich zaliczamy sambę, cha-chę, rumbę, paso doble, jive oraz salsę. Większość z nich jest bardzo dynamiczna i szybka. Najważniejsze w nich są zmysłowe ruchy bioder i całego ciała. Tańce te swoje początki mają w XIX wieku. Mieszają się w nich rytmy muzyki amerykańskiej, indiańskiej i hiszpańsko-portugalskiej.

Samba

Jest tańcem brazylijskim. Mówi się, że wywodzi się z tańca plemiennego afrykańskich ludów Bantu. Nazywana jest też tańcem kochanków, ponieważ jest w niej bardzo dużo intymnych ruchów wyrażających uczucia.

Cha-cha

Wywodzi się z rumby i mambo. to najmłodszy kubański taniec latynoamerykański. Charakterystyczne są kokieteryjne ruchy i umiarkowanie szybkie tempo.

Rumba

Pochodzi z Kuby. Nazywana jest tańcem miłości lub tańcem namiętności. Wymaga odwagi i zmysłowości.

Paso doble

Taniec wywodzi się z Hiszpanii. Przypomina walki na arenie toreadorów z bykami,czyli corridę.

Jive

Taniec ten powstał w Ameryce po 1910 roku. W Europie początkowo nazywano go „jitterbug” (ang. jitter – mieć tremę, mocno podskakiwać; bug – owad, pluskwa). Jest on bardzo męczący, dlatego na turniejach tańczy się go jako ostatni taniec latynoamerykański.

Salsa

Wywodzi się z Karaibów, popularna jest zwłaszcza na Kubie i w Ameryce Południowej. Salsa w muzyce narodziła się w latach 1940–1970 z połączenia rytmów afrokubańskich i karaibskich pod wpływem jazzu.

Więcej: