Gorączka Sobotniej Nocy - nowa płyta Bogdana Fabiańskiego

Gorączka Sobotniej Nocy - nowa płyta Bogdana Fabiańskiego

Nowa płyta Bogdana Fabiańskiego i DJ’a Basica to kompilacja oddająca tylko cząstkę tego, czego historia muzyki rozrywkowej była świadkiem w latach 80. i 90. XX wieku. Znajdują się na niej nagrania, które królowały na ówczesnych prywatkach i imprezach klubowych. 

„Gorączka Sobotniej Nocy” jest kompromisem pomiędzy tym, co grano w klubach i podczas prywatek z tym, co prezentowały stacje radiowe. Tradycję tę podtrzymuje Radio ZET Gold. Kompilacja jest też przypomnieniem, że prezenterzy radiowi czy telewizyjni używali takich nazw poszczególnych stylów muzycznych jak: new wave, new romantic, italo disco, euro-dance. Obie płyty składające się na wydawnictwo „Gorączka Sobotniej Nocy” są częściowo podzielone tematycznie na kompozycje kojarzone ze stacjami radiowymi (CD 1) i na te, które rozgrzewały klubowe parkiety po obu stronach oceanu (CD 2).

Znajdziecie na nich takie utwory jak: „What is love” - Haddaway, „Hot Stuff” - Donna Summer, „Fresh” - Kool And The Gang, „The Rhythm Of The Night” - Corona (CD 1) czy „Cheri Cheri Lady” - Modern Talking, „How I Need You” - Bad Boys Blue, „Tarzan Boy” - Baltimora, „Felicità” - Al Bano & Romina Power. 

Więcej: