Gdzie chciałbyś spędzić karnawał? [SONDA]

Gdzie chciałbyś spędzić karnawał? [SONDA] pixabay.com

Trwa karnawał latino w Radiu ZET Gold! A my pytamy Was, gdzie chcielibyście spędzić wymarzony karnawał? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Karnawał to czas hucznych zabaw. Na całym świecie organizowane są wielkie imprezy, które co roku przyciągają rzesze turystów.

Gdzie chciałbyś spędzić karnawał?

Do najpopularniejszych należy oczywiście karnawał w Rio de Janeiro. Kolorowo ubrani Brazylijczycy do białego rana tańczą sambę na ulicach miast.

(fot. pixabay.com)

Z kolei Notting Hill Carnival w Londynie co roku w ciągu dwóch dni przyciąga ponad 1,5 mln turystów. Największą uliczną zabawą w Europie może pochwalić się Wenecja. Uczestnicy tej zabawy noszą tradycyjne maski, które dodają atmosfery tajemniczości.

(fot. pixabay.com)

Maski popularne są także w Portugalii, Boliwii czy Kolumbii. Jeśli chodzi o Danię, to obchodzi się tam Fastelavn. Podczas tego święta piecze się słodkie bułeczki wypełnione kremem lub pokryte lukrem (duń. Fastelavnsboller), które są tak ważnym elementem jak choinka na Boże Narodzenie. 

Na świecie znany jest także karnawał w Nowym Orleanie nazywany Mardi Gras. Trwa on kilka tygodni. Budynki, place i ulice wypełniają tradycyjne kolory karnawału (fiolet, zieleń i żółć).

Gdzie najchętniej byście wyjechali? 

Więcej: