Festiwal świateł Bella Skyway po raz siódmy w Toruniu!

Festiwal świateł Bella Skyway po raz siódmy w Toruniu! materiały organizatora

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Międzynarodowego Bella Skyway Festival. Kiedy i gdzie można zobaczyć niezwykły pokaz świateł? 

Festiwal już po raz siódmy zagości w Toruniu, w przestrzeni zabytkowego zespołu staromiejskiego i na Bulwarach Nadwiślańskich.

W ubiegłym roku festiwal przyciągnął do Torunia rekordową liczbę 300 tysięcy widzów. Polska Organizacja Turystyczna nagrodziła imprezę certyfikatem Najlepszego Produktu Turystycznego 2014. Z każdą edycją Bella Skyway Festival wyrasta na największe wydarzenie kulturalne lata w regionie. Musicie być tam z nami!

Co zobaczymy podczas Bella Skyway Festival?

Podczas 7. edycji na publiczność czeka uczta świetlna w najlepszym wydaniu. W 2015 roku - roku, który został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Światła - artyści i ich świetlne instalacje wezmą widzów w niezwykłą podróż/ Dzięki festiwalowi to, co na co dzień jest zbyt małe lub zbyt odległe, zostanie uchwycone w przestrzeni miasta. Każdy będzie mógł doświadczyć kosmosu w akcji! Organizatorzy Bella Skyway Festival zapraszają na mikroCUDA - instalacje świetlne ożywiające miejską przestrzeń i MAKROskarby - projekcje wielkoformatowe i mappingi 3D. Na Festiwal zaprasza Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

- - : - - / - - : - -

Wśród najbardziej spektakularnych instalacji znalazła się też Water Concept Opera - dzieło Bogumiła Palewicza. Stumetrowa, stworzona z 7000 dysz kurtyna wodna, strumienie wody 25 metrów nad ziemią, 10 000 litrów wody wystrzelonej w powietrze — ta jedyna w Europie, niepowtarzalna iluminacja zostanie zaprezentowana po raz pierwszy właśnie w Toruniu, na Błoniach Nadwiślańskich przy przystani AZS. Tego nie możecie przegapić!

Przy ulicy Szerokiej pojawi się natomiast Bukiet Abażurów francuskiego studia artystycznego Tilt. Kilkanaście gigantycznych lamp układać się będą w bukiety i rozświetlać reprezentacyjny, toruński deptak.

Gdzie i kiedy?

Festiwal odbędzie się w przestrzeni zabytkowego zespołu staromiejskiego i na Bulwarach Nadwiślańskich, tym razem od 25 do 30 sierpnia, codziennie od 20.30 do północy.

Zobacz szczegółowy program Bella Skyway Festival

Zapraszamy!

Więcej: