„Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” w ramach projektu „Kultura Dostępna”

„Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” w ramach projektu „Kultura Dostępna”

Kino Helios Sosnowiec zaprasza Państwa 28 kwietnia w ramach projektu „Kultura Dostępna” na  polską komedię w reżyserii Janusza Majewskiego pt. „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”.

Przed seansem wystąpi dla Państwa Zespół Muzyczny z Prywatnej Szkoły Muzycznej „JSK Edukacja” w Sosnowcu , który zaprezentuje muzykę jazzową. Dodatkowo odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą aktrakcyjne nagrody! Nie może Was zabraknąć!

U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band. Już po pierwszym występie zainteresowanie zespołem przerasta wszelkie oczekiwania. Fabian poznaje intrygującą Modestę, która wkrótce zaśpiewa z jego orkiestrą. Zostają kochankami i prowadzą życie podziwianej pary.

Od tej pory „król i królowa swingu” to dwa barwne ptaki na tle siermiężnej rzeczywistości tamtych lat. Któregoś dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim - o marzeniach i tęsknocie do kultury Zachodu.

Excentrycy to film o sile optymizmu, o wierze w niezależność ducha, o ciemnocie i nikczemności tamtych lat, o pięknie muzyki i miłości, o brzydocie kłamstwa i hipokryzji.

Film powstał na podstawie powieści „EXCENTRYCY” Włodzimierza Kowalewskiego.

Więcej: