Dzień Czerwonego Noska 2016: najweselszy festyn rodzinny

Dzień Czerwonego Noska 2016: najweselszy festyn rodzinny

Zamiast pozować na czerwonym dywanie, budowali chatki z piernika, puszczali bańki mydlane, kręcili watę cukrową i uczyli rodziców, jak zapewnić bezpieczeństwo ich pociechom. Gwiazdy tłumnie zjawiły się na Dniu Czerwonego Noska, by wesprzeć działania Fundacji „Dr Clown”, która pomaga potrzebującym w szpitalach i różnego typu placówkach. Grażyna Wolszczak, Barbara Kurdej-Szatan, Karolina Nolbrzak, Włodzimierz Matuszak, Włodzimierz Zientarski i Karol Strasburger – zobacz, jak gwiazdy pomagają „leczyć śmiechem”!

Czy jesteś ciekaw, jak wyglądają znane z ekranów i czerwonych dywanów gwiazdy w niecodziennych okolicznościach? Puszczające wielkie bańki mydlane, kręcące watę cukrową, grające w krokieta jeżami i flamingami w grocie jaskiniowców? Taką niepowtarzalną okazję mieli 11 czerwca na Nowym Świecie w Warszawie goście festynu Dzień Czerwonego Noska 2016, organizowanego przez Fundację „Dr Clown”. 

Gwiazdy tłumnie przybyły na wydarzenie, żeby wesprzeć prowadzoną przez Fundację „Dr Clown”, niepowtarzalną terapię śmiechem i zabawą (geloterapię). Znane osobistości swoją obecnością wsparły zbieranie środków na czerwone noski, rozdawane w prezencie wszystkim podopiecznym Fundacji „Dr Clown” przez kolorowo ubranych i gruntownie przeszkolonych wolontariuszy – „doktorów clownów”. Grażyna Wolszczak kręciła watę cukrową, Karol Strasburger z uśmiechem puszczał tęczowo mieniące się wielkie bańki mydlane. Karolina Nolbrzak i Włodzimierz Matuszak zaangażowali się podwójnie – budując „piernikową chatkę marzeń” i malując koszulki wraz z dziećmi oraz wolontariuszami Fundacji „Dr Clown”. Włodzimierz Zientarski opowiadał, jak bezpiecznie przewieźć dziecko w samochodzie i najlepiej zamontować fotelik samochodowy. Roześmiana Barbara Kurdej-Szatan puszczała bańki mydlane i wraz z jaskiniowcami w grocie „prehistorii śmiechu” przekonywała, że uśmiech to najstarszy język świata. Gwiazdy pozowały do zdjęć w czerwonych noskach – znakach rozpoznawczych Fundacji „Dr Clown”. 

Dzień Czerwonego Noska to wielki festyn rodzinny, organizowany co roku, w czerwcu, przez Fundację „Dr Clown”, aby zapewnić wszystkim gościom moc dobrej zabawy i uśmiechu oraz propagować prowadzoną przez Fundację terapię śmiechem i zabawą (geloterapię). 

Fundacja „Dr Clown” już od 1999 roku realizuje program terapii śmiechem i zabawą dla osób przebywających w szpitalach, placówkach specjalnych, opiekuńczych i edukacyjnych. Grupy wolontariuszy Fundacji, „doktorów clownów” w kolorowych strojach i makijażu, z czerwonym noskiem, odwiedzają małych i dużych. Bawiąc, likwidują stresy i napięcia spowodowane nietypową i bardzo trudną sytuacją osób chorych i zmagających się z życiowymi trudnościami. Z „doktorem clownem” spotyka się miesięcznie kilka tysięcy podopiecznych. Każdy z nich dostaje na pamiątkę czerwony nosek. W 2015 roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” podczas 1979 wizyt odwiedzili blisko 59 tysięcy podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce.

Więcej: