Dowiedz się, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Dowiedz się, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Jak udzielić pierwszej pomocy tonącej osobie? Jak prawidłowo przygotować się do dużego wysiłku podczas letnich wypraw? Jak nie dopuścić do odwodnienia organizmu w upalne dni? Odpowiedzi na te pytania znajdą odpowiedzi uczestnicy spotkań „Azymut: bezpieczne wakacje”, które odbędą się w kolejne weekendy wakacji w Centrach Handlowych Auchan w Żorach, Bielsku-Białej, Mikołowie i Gliwicach. W trakcie spotkań będzie można również spróbować swoich sił na symulatorze pływania na wakeboardzie. 

Już za kilka dni rozpoczną się wakacje, a wraz z nimi urlopy i letnie wyjazdy dla dzieci. Aby z wypoczynku przywieźć jedynie pozytywne wspomnienia, warto przed wyjazdem przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Okazją do tego będą spotkania edukacyjne z cyklu „Azymut: bezpieczne wakacje”, które odbędą się w Centrach Handlowym Auchan w Żorach, Bielsku-Białej, Mikołowie i Gliwicach w kolejne, wakacyjne weekendy. 

- Spotkania pt. „Azymut: bezpieczne wakacje” odbędą się w naszych galeriach handlowych już po raz trzeci. Mam nadzieję, że i tym razem uda nam się przekazać uczestnikom spotkania cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku - mówi Aleksandra Złotek, menedżer Centrów Handlowych Auchan.

Powyższe informacje będzie można zdobyć przy stanowisku porad, gdzie specjaliści z Wodnego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzą warsztaty związane z bezpieczeństwem. Podpowiedzą, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i odpowiedzą na wszelkie pytania. Będzie to także okazja, aby przyjrzeć się pokazom ratownictwa oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy nie tylko nad wodą. Dodatkowo obecny na miejscu specjalista ze Studio Energia podpowie, jak przygotować się do wysiłku podczas letnich upałów oraz jak odżywiać się, aby dostarczać organizmowi niezbędne składniki i ilość płynów. 

Nie lada atrakcją podczas spotkań, będzie symulator pływania na wakeboardzie, który stanie w pasażu galerii handlowych. Wakeboarding to sport wodny, gdzie zawodnik porusza się po wodzie na specjalnej desce, trzymając się liny zaczepionej do lodzi lub na wyciągu. Zarówno mali, jak i duzi miłośnicy sportów wodnych będą mogli spróbować swoich sił w tej nowej, ale coraz popularniejszej dyscyplinie sportu. Na tych, którzy wykażą się najlepszymi umiejętnościami, czekają upominki.

Nie zabraknie także kreatywnych zajęć dla najmłodszych. W kąciku plastycznym maluchy będą mogły podzielić się swoją wizją wymarzonych wakacji, a także wspólnie stworzyć wakacyjną panoramę. W ruch pójdą barwne farby, kredki, flamastry, a także kolorowy papier oraz ozdoby plastyczne. 

Spotkania z cyklu „Azymut: bezpieczne wakacje” odbędą się w godzinach 11.00-17.00 w:

 25 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Żory przy ul. Francuskiej 11,

 26 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała przy Al. Bohaterów Monte Cassino 241,

 2 lipca w Centrum Handlowym Auchan Mikołów przy ul. Gliwickiej 3,

 3 lipca w Centrum Handlowym Auchan Gliwice przy ul. Rybnickiej 207.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny!

Więcej: