Cool Globes Warsaw – Pomyśl ciepło o schłodzeniu planety

Cool Globes Warsaw – Pomyśl ciepło o schłodzeniu planety

Ideą wystawy „Cool Globes Warsaw” jest zwrócenie uwagi na zagrożenia dla klimatu na Ziemi. Jest zachętą do ochrony środowiska w małej i dużej skali – przez pojedynczego człowieka, ale także przez miasta czy państwa. 

Fundacja Cool Globes pierwszą wystawę złożoną z globów zorganizowała w 2006 r. w Chicago. Jej założycielka Wendy Abrams mówi: „W jaki sposób można by przyciągnąć uwagę opinii publicznej do kwestii tak złożonej, jaką jest globalne ocieplenie. (…) Pomysł był bardzo prosty: wystawić na chodniku rzeźby, które obrazowałyby poszczególne rozwiązania problemu globalnego ocieplenia, zmuszając ludzi do konfrontacji z tym wyzwaniem, ale bez straszenia konsekwencjami zaniechań”.

W przestrzeni publicznej Chicago pojawiało się wtedy 120 globów, których autorzy chcieli zwrócić uwagę na ochronę środowiska. Globy nosiły różne nazwy m.in.: „Zachowajmy lasy deszczowe”, „Oszczędzajmy wodę”, „Korzystaj z transportu publicznego”. Jak zatytułowany będzie warszawski glob? Zobaczymy na wystawie.

Przez 10 lat globy były prezentowane w wielu miastach Stanów Zjednoczonych a także w Europie m.in. w Amsterdamie, Genewie, Kopenhadze, Marsylii.

Wystawa ma charakter otwarty i będzie stałym elementem ekspozycyjnym

Bulwarów Wiślanych od 6 maja do 30 września.

Na Bulwarze Wiślanym pojawi się 16 globów,każdy z nich jest artystycznym wyrazem troski o klimat Ziemi.

Organizator: Communication Unlimited Partner Główny: Galeria Północna

Więcej: