Bo siła jest kobietą!

Bo siła jest kobietą! Radio ZET Gold

W piątkowy wieczór 19 czerwca podczas uroczystej gali "Aktywność kobiet" zostały nagrodzone silne, przedsiębiorcze i aktywne kobiety. Na uroczystości nie zabrakło Radia ZET Gold, które rozmawiało z laureatkami i osobami odpowiedzialnymi za całą inicjatywę.

Jolanta Oliwa, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Koło"Scarlett Szyłogalis-Jankowiak, założycielka Fundacji „TARA”, Justyna Piotrowska, nauczycielka, instruktorka harcerska, Elżbieta Woźniak-Łojczuk i Anna Nowocień-Rega, szefowe Stowarzyszenia "Klub Mamuśki", Małgorzata Nowak i Anna Kasjan wolontariuszki Stowarzyszenia „Misja Dworcowa” im. Ks. Jana Schneidera - to laureatki IV edycji Konkursu "Aktywność Kobiet". Nagrodę specjalną „SZKLANĄ KROPLĘ 2015”, przyznaną przez Ilonę Antoniszyn – Klik, wiceminister gospodarki otrzymała Teresa Kamińska - Prezes Zarządu Pomorskiej SSE sp. z o.o.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Iloną Antoniszyn-Klik, która odbyła się jeszcze przed galą:

- - : - - / - - : - -

Przed rozdaniem nagród, we Wrocławskim Centrum Kongresowym spotkały się przede wszytskim Panie, z prawie całej Polski, aby wymienić się doświadczeniami z różnych sfer działalności, i po prostu dobrze bawić. "Aktywny" wieczór rozpoczął panel pt: "Gospodarka jest kobietą", na którym dyskutowano na dwa tematy: "Promocja polskiej gospodarki za granicą" oraz " Zdrowie kobiet".

Działania "Aktywności Kobiet" wsparło 155 Ambasadorów w 12 województwach. Są wśród nich ludzie świata kultury, nauki, mediów, biznesu, polityki, także wielu panów. Liderzy lokalnych środowisk, ale i osoby znane w całej Polsce, np. Joanna Przetakiewicz, Mariola Bojarska- Ferenc, Grażyna Kulczyk . To właśnie Ambasadorzy nominowali kandydatów do dorocznej nagrody. W tym roku przyznawana była w 5 kategoriach. Jurorzy twierdzą, że wybór laureatów był bardzo trudny.

Podczas gali był czas na naukę – prezentację o znaczeniu aktywności kobiet wygłosił Mateusz Grzesiak, polski trener rozwoju osobistego, i na zabawę. Gwiazdami wieczoru byli zespół De Mono i finalista tegorocznej edycji programu "Must be the Music", wrocławski zespół Hello my Sunshine, który porwał gości do tańca.

Zachęcamy do wysłuchania rozmów naszego reportera:

 

Jolanta Oliwa, Koło polskiego stowarzyszenia na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym w Dzierżoniowie

- - : - - / - - : - -

Justyna Piotrowskanauczycielka języka polskiego, instruktorka harcerska

- - : - - / - - : - -

Zuzanna Hazubska, koordynator międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów, zaangażowana w działania na rzecz poprawy sytuacji szkolnictwa wyższego

- - : - - / - - : - -

Małgorzata Mikołajczyk, prezes stowarzyszenia Aktywność Kobiet

- - : - - / - - : - -

Beata Stelmach, prezes General Electric w Polsce i krajach bałtyckich

- - : - - / - - : - -

Grażyna Bernatowicz, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej

- - : - - / - - : - -

Bogna Jurewicz, wokalistka Hello My Sunshine

- - : - - / - - : - -

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z gali:

Więcej: